Heretic - imponujący pokaz możliwości silnika Unity

Heretic - imponujący pokaz możliwości silnika Unity

Unity zaczynało jako relatywnie prosty silnik do mniej zaawansowanych gier, ale dziś jest to już bardzo elastyczne narzędzie dla deweloperów, które pozwala z jednej strony tworzyć dwuwymiarowe platformówki, a z drugiej skomplikowane trójwymiarowe produkcje czy nawet animacje renderowane w czasie rzeczywistym. Dziś silnik ten - wraz z Unreal - jest najpopularniejszy wśród producentów gier, nic więc dziwnego, że jego twórcy cały czas starają się dodawać do niego nowe funkcje, które sprawiają, że deweloperzy chętnie sięgają po ich produkt. W trakcie trwającej konferencji GDC 2019 doczekaliśmy się zaś prezentacji nowego niezwykle imponującego dema technologicznego, zatytułowanego Heretic. Ta zapierająca dech w piersiach, za sprawą oprawy graficznej, animacja renderowana była w czasie rzeczywistym na komputerze stacjonarnym klasy konsumenckiej w rozdzielczości 1440p i 30 kl./s.

W trakcie trwającej konferencji GDC 2019 doczekaliśmy się prezentacji nowego niezwykle imponującego dema technologicznego, zatytułowanego Heretic.

Za Heretic odpowiedzialny jest zespół, który wcześniej dostarczył dema Adam i Book of the Dead i wykorzystuje najnowsze technologie zaimplementowane w ramach silnika Unity. Mowa tu o takich funkcjach przetwarzania końcowego (post-processing), jak motion blur, bloom, głębia ostrości, ziarnisty filtr, gradacja kolorów, color grading czy Panini Projection. Ponadto demo w całości bazuje na dynamicznym oświetleniu generowanym w czasie rzeczywistym. Rezultat jest naprawdę niesamowity i przyprawia o opad szczęki, tym bardziej cieszy, że Unity obiecuje wkrótce wypuścić pełną wersję tego krótkometrażowego filmu. Co więcej, producent może nawet udostępnić demo do pobrania użytkownikom PC, by ci mogli uruchomić je na własnym sprzęcie, tak jak wcześniej zrobiło z Adamem, a teraz z Megacity.

Wszyscy zainteresowani mogą już pobierać niesamowite demo technologiczne Megacity, które ujawnione zostało w październiku zeszłego roku i uruchomić je na własnym komputerze bez żadnej kompresji, powodującej utratę jakości. To koncentruje się na przedstawieniu cyberpunkowego/futurystycznego settingu, który kojarzyć może się z grą Cyberpunk 2077, ale też bardziej mrocznymi przedstawicielami gatunku (jak np. Łowca Androidów). Demo zawiera 5000 dynamicznych pojazdów i 200 000 unikalnych obiektów budynków, a także 100 000 unikalnych źródeł dźwięku. Chętni mogą pobierać plik ważący 7,1 GB (TUTAJ), a warto mieć też na względzie, że wydajność będzie mocno zależna od naszego sprzętu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Heretic - imponujący pokaz możliwości silnika Unity

 0