Hertz sprzedaje flotę Tesli i wraca do samochodów spalinowych

Hertz sprzedaje flotę Tesli i wraca do samochodów spalinowych

W najnowszym oświadczeniu Hertz ogłosił, że planuje zainwestować część dochodów z niedawnej sprzedaży pojazdów elektrycznych marki Tesla w zakup nowych pojazdów z silnikiem spalinowym.

Firma Hertz rozpoczęła w 2021 roku ambitny projekt elektryfikacji swojej floty, nabywając aż 100 000 samochodów Tesla Model 3, a niedawno dodając do zamówienia modele Model Y. Inwestycje w pojazdy elektryczne, szczególnie marki Tesla, miały na celu zarówno zmodernizowanie floty, jak i zaoferowanie klientom nowoczesnych i zrównoważonych opcji wynajmu samochodów. Najwyraźniej jednak pomysł się nie sprawdził, a Hertz podjął decyzję o sprzedaży około 20 000 pojazdów elektrycznych. W dodatku, firma potwierdziła w dokumencie SEC, że część wpływów z tej sprzedaży będzie reinwestowana w zakup nowych pojazdów z silnikiem spalinowym.

Hertz, jedna z największych sieci wypożyczalni samochodów, sprzedaje 20 000 elektryków, a wpływy zostaną przeznaczone na zakup aut z silnikiem spalinowym. Wcześniej firma twierdziła, że będzie konsekwentnie przechodzić na elektryki.

 

Chociaż Hertz z pewnością odniósł sukces w zelektryfikowaniu swojej floty, ta najnowsza decyzja o inwestycji w samochody spalinowe może wywołać pewne zaskoczenie w kontekście wcześniejszych zapowiedzi związanych z konsekwentnym dążeniem do elektryfikacji floty wynajmowanych pojazdów.

Hertz Global Holdings, Inc. („Spółka” lub „Hertz”) podjęło strategiczną decyzję o sprzedaży około 20 000 pojazdów elektrycznych („EV”) ze swojej floty amerykańskiej, co stanowi około jednej trzeciej światowej floty pojazdów elektrycznych. Dystrybucja pojazdów, która rozpoczęła się w grudniu 2023 r. i oczekuje się, że będzie przebiegać w sposób uporządkowany w 2024 r., obejmie wiele marek i modeli. Pojazdy elektryczne przeznaczone do sprzedaży będą nadal kwalifikować się do wynajmu w ramach floty Spółki w trakcie procesu sprzedaży. Spółka spodziewa się ponownie zainwestować część wpływów ze sprzedaży pojazdów elektrycznych w zakup pojazdów z silnikiem spalinowym („ICE”), aby sprostać zapotrzebowaniu klientów. - czytamy w oświadczeniu.

Hertz argumentuje, że pomimo tego niepowodzenia będzie kontynuował swoją strategię dotyczącą pojazdów elektrycznych: Firma twierdzi, że 20 000 sprzedawanych przez nią pojazdów elektrycznych pochodzi od kilku producentów samochodów, ale jak dotąd na swojej stronie internetowej prezentuje głównie pojazdy Tesli.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hertz sprzedaje flotę Tesli i wraca do samochodów spalinowych

 0