HIS RX 460 iCooler OC - debiut niedrogiego akceleratora

HIS RX 460 iCooler OC - debiut niedrogiego akceleratora

HIS poinformował o rozpoczęciu dostaw modelu RX 460 iCooler OC, czyli w pełni niereferencyjnego Polarisa 11 z autorskim układem chłodzenia i przebudowaną płytką drukowaną. Karta może wylegitymować się fabrycznie podbitą częstotliwością pracy, a ponadto - w odróżnieniu od referenta - obecnością PCIe x16 oraz 6-pinowym gniazdem zasilania.

Radeon RX 460 bazuje na rdzeniu Baffin Pro, składającym się z: 896 procesorów strumieniowych, 48 jednostek teksturujących i 16 jednostek ROP. W zależności od wariantu, na 128-bitowej szynie znajdziemy 4 lub 2 GB pamięci graficznej typu GDDR5 - producent postawił w tym przypadku na mniejszą ilość. Dodatkowo, akcelerator HIS-a został fabrycznie podkręcony, choć w niewielkim stopniu. Maksymalny Boost referenta wynosi 1200 MHz, a w modelu iCooler OC podbito tę wartość do 1220 MHz. Taktowanie pamięci wynosi domyślne 1750 MHz, co przekłada się na przepustowość symbolicznie przekraczającą 109 GB/s.

Układ chłodzenia zainstalowany przez HIS-a to jednowentylatorowa konstrukcja z 90-milimetrową jednostką tłoczącą i aluminiowym radiatorem - karta nie posiada żadnych rurek cieplnych. Maskownicę z tworzywa sztucznego ozdobiono charakterystycznymi wzorami znanymi z topowej serii  IceQ X² Roaring. Sprzęt wyceniono na 120 euro, co przekłada się na około 520 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HIS RX 460 iCooler OC - debiut niedrogiego akceleratora

 0