HIS RX 480 IceQ X² Roaring - jeszcze jeden niereferencyjny Polaris

HIS RX 480 IceQ X² Roaring - jeszcze jeden niereferencyjny Polaris

Podczas gdy większość producentów koncentruje się już na świeżo wydanych modelach RX 470 i RX 460, HIS dopiero przedstawia autorskiego RX-a 480. Konstrukcja nosi nazwę IceQ X² Roaring i wyposażona jest w zmodyfikowany laminat, a także dwuwentylatorowy układ chłodzenia, będący rozwinięciem rozwiązania znanego z poprzednich akceleratorów HIS-a.

Na niereferencyjnej płytce drukowanej, obok układu Ellesmere XT (2304 procesory strumieniowe, 144 jednostki teksturujące, 32 jednostki ROP i 256-bitowy interfejs pamięci), inżynierowie znaleźli miejsce dla sześciu faz zasilających i gniazda PCIe 8-pin. Natomiast sam rdzeń przykryty jest dość rozbudowanym schładzaczem, który składa się z gęstego użebrowania, czterech 6-milimetrowych ciepłowodów oraz duetu wentylatorów osiowych o średnicy 90 milimetrów, Dodatkowo, kartę wyposażono w stalowy backplate z logo i podświetlenie LED.

Panel I/O to domyślny zestaw złącz rozszerzony o DVI-D, a więc: 3x DisplayPort 1.3 / 1.4 HDR, 1x HDMI 2.0b i właśnie pojedyncze DVI typu cyfrowego. Model IceQ X² Roaring trafi na rynek w dwóch wariantach różniących się poziomem fabrycznego O/C. Maksymalny zegar podstawowej wersji wynosi 1288 MHz, a wariantu szybszego - 1328 MHz. Tym niemniej w obydwu przypadkach 8 GB pamięci GDDR5 pracuje z zalecanym zegarem równym 2000 MHz.

HIS deklaruje, że sprzęt pojawi się w sklepach jeszcze przed końcem miesiąca. Ceny niestety nie są znane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HIS RX 480 IceQ X² Roaring - jeszcze jeden niereferencyjny Polaris

 0