Hiszpański sklep ujawnia datę premiery MSI Claw. Znamy również ceny

Hiszpański sklep ujawnia datę premiery MSI Claw. Znamy również ceny

Wygląda na to, że mamy potwierdzenie daty rynkowego debiutu konsoli MSI Claw. W jednym z hiszpańskich sklepów pojawiły się właśnie oferty przedsprzedaży. Poznaliśmy również ceny kilku wersji konsoli (via VideoCardz).

Data rynkowej premiery MSI Claw

Pierwszy handheld od MSI, model Claw A1M, został przedstawiony w trakcie styczniowych targów CES. Wciąż jednak czekamy na rynkowy debiut tej konsoli. Przy okazji oficjalnego ogłoszenia Claw A1M dowiedzieliśmy się, że sprzęt będzie dostępny w sprzedaży najwcześniej w okolicach końca pierwszego kwartału. Teraz poznaliśmy jednak konkretną datę. Konsola od MSI pojawiła się w hiszpańskim sklepie. Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży, a podawana data dostarczenia to między 1 a 2 kwietnia.

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży, a podawana data dostarczenia to między 1 a 2 kwietnia.

MSI Claw A1M w przedsprzedaży

W sklepie dostępne są jednak wyłącznie wersje konsoli z procesorem Core Ultra 7 155H, a jak dobrze wiemy, MSI przygotowało również wariant ze słabszym CPU, jakim jest Core Ultra 5 135H. Wersja ze wspomniany Core Ultra 7 oraz 16 GB RAM + 1 TB SSD została wyceniona na 929 euro. Model 16 GB RAM + 512 GB SSD kosztuje natomiast 879 euro. 

Specyfikacje procesorów MSI Claw A1M

MSI Claw A1M może być bardzo ciekawą konkurencją na rynku handheldów. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do sprzętu od Lenovo, Valve i ASUS posiada procesor Intela, a nie AMD. Core Ultra 7 155H to 16-rdzeniowy model składający się z 6 rdzeni wydajnościowych, 8 energooszczędnych oraz 2 o niskim poborze mocy (Low Power Core). Układ ten oferuje także 22 wątki, a jego maksymalny zegar to 4,8 GHz. Na pokładzie obecna jest również zintegrowana grafika z 8 rdzeniami Xe.

Core Ultra 5 135H to natomiast jednostka z 14 rdzeniami w konfiguracji z 4 rdzeniami wydajnościowymi, 8 energooszczędnymi i 2 typu Low Power. W ramach tego CPU można też liczyć na 18 wątków oraz szczytowe taktowanie wynoszące 4,6 GHz. Również tutaj znajduje się GPU Arc z 8 rdzeniami Xe. Cechą wspólną obu tych procesorów jest wartość Processor Base Power, która wynosi 28 W. 

Niedawne informacje mówiły, że MSI pracuje już nad kolejnymi generacjami. Model Claw A1M to zatem dopiero początek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hiszpański sklep ujawnia datę premiery MSI Claw. Znamy również ceny

 0