Hitman 3 będzie tytułem na wyłączność dla Epic Games Store

Hitman 3 będzie tytułem na wyłączność dla Epic Games Store

Ekipa IO Interactive ujawniła nową lokację, jaka pojawi się w grze Hitman 3, gdzie jeden z poziomów rozgrywać będzie się w Dartmoor w Anglii. Pod koniec opublikowanego zwiastuna pojawiło się jednak logo sklepu Epic Games Store, co szybko zostało dostrzeżone przez pecetowych graczy. W sieci zrobił się więc szum, a deweloper postanowił uciąć spekulacje i potwierdził, że Hitman 3 będzie czasowym tytułem na wyłączność (na PC) dla sklepu Epic Games Store. Nie trzeba chyba dodawać, że części graczy się to nie spodobało, choć wydaje się, że darmowe gry oferowane na platformie Epic Games skruszyły wiele osób i obecnie opór przed polityką sklepu, który stara się przyciągać użytkowników ekskluzywnymi tytułami, jest zdecydowanie mniejszy niż na starcie.

Hitman 3 będzie czasowym tytułem na wyłączność (na PC) dla sklepu Epic Games Store.

Przypominamy, że Hitman 3 zadebiutuje na rynku w styczniu 2021 roku (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) i trafi jednocześnie na PC, Xbox One, Xbox Series X, PS4 i PS5, a także Google Stadia. W przypadku tej pierwszej platformy gra przez pierwsze 12 miesięcy będzie dostępna jedynie na platformie Epic Games Store, a to za sprawą umowy na wyłączność, jaką podpisało studio IO Interactive z Epic Games. Zdaniem twórców współpraca z Epic pozwoliła im na „swobodę w tworzeniu Hitmana 3, by gra była dokładnie tym, czym sobie wyobrażali, że będzie”. Co istotne jednak, gracze, którzy grali w poprzednie części i nie chcą stracić postępu w ramach trylogii, nie zostaną pozostawieni na lodzie. IO Interactive obiecuje, że umożliwi importowanie wszystkiego, co posiadamy w grze i co osiągnęliśmy zarówno z pierwszej, jak i drugiej odsłony Hitmana, do trzeciej części na Epic Games Store.

IO Interactive chce, by cały proces przesiadki na inną platformę był jak najłagodniejszy, choć oczywiście studio nie zadowoli wszystkich i obrywa mu się przede wszystkim za podpisanie umowy na wyłączność. Swoistą zachętą dla wielu graczy może okazać się udostępnienie za darmo pierwszej odsłony rebootu Hitmana. Wielokrotnie nagradzany thriller szpiegowski z 2016 roku będzie dostępny do odebrania za darmo w Epic Games Store od 27 sierpnia do 3 września. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o grach na wyłączność w EGS. Wolicie mieć wszystko w jednym miejscu (czytaj Steam) czy może nie przeszkadza Wam polityka Epic Games?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hitman 3 będzie tytułem na wyłączność dla Epic Games Store

 0