Hitman wciąż cieszy się ogromną popularnością

Hitman wciąż cieszy się ogromną popularnością

Podczas zorganizowanej konferencji prezes IO Interactive, Hakan Abrak potwierdził wzrost zainteresowania najnowszą odsłoną przygód Agenta 47.

Wydany w 2016 roku Hitman miał stanowić swoisty restart serii, a zarazem zaprezentować nieco inne podejście producenta do gier ze słynnym zabójcą w roli głównej. Podstawową nowością był fakt, iż całość opublikowano w odcinkach. Na start otrzymaliśmy więc początkowe fragmenty kampanii fabularnej natomiast resztę wrzucono w ramach płatnych DLC. Sam tytuł spotkał się z dość chłodnymi ocenami i ciężko jednoznacznie stwierdzić czy ów model biznesowy miał na to jakiś większy wpływ. Mimo wszystko krytyczne opinie nie wpłynęły na bezpośredni odbiór wśród fanów serii. Przedstawiciel firmy sprawującej pieczę nad projektem zdradził, że liczba osób regularnie spędzająca czas przy ich najnowszych przygodach Agenta 47 wzrosła do 13 milionów.

Liczba użytkowników Hitmana wynosi aktualnie 13 milionów

Co ciekawe wynik uległ znacznej poprawie, albowiem jeszcze w listopadzie minionego roku baza graczy wynosiła dokładnie 7 milionów. Jak zaznaczył Hakan Abrak podczas konferencji Nordic Game 2018 zebranie oraz opublikowanie wszystkich epizodów w ramach jednego pudełkowego wydania podniosło dotychczasową sprzedaż i w jego ocenie przyczyniło do tego sukcesu. Aktualnie nie wiemy nic o planach dewelopera odnośnie przyszłości marki. Warto nadmienić, że w ubiegłym roku studio przeszło lekki kryzys po tym, jak posiadane w nim udziały zdecydowało się zbyć Square Enix. Grupa czołowych osób nie dała za wygraną czego konsekwencją było wykupienie pakietu akcji od popularnego wydawcy i postawienie na pełną niezależność.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hitman wciąż cieszy się ogromną popularnością

 0