HMD Global chce stworzyć własną markę smartfonów niezależną od Nokii

HMD Global chce stworzyć własną markę smartfonów niezależną od Nokii

Nokia niegdyś jedna z topowych i kultowych marek telefonów na świecie, w dobie smartfonów nie poradziła sobie zupełnie i pozostaje na marginesie tego rynku, mimo wprowadzania na rynek coraz to nowszych modeli. Niewykluczone, że własną drogą pójdzie firma HMD Global odpowiadająca za Nokię i stworzy własną serię smartfonów.

HMD Global stworzy własną markę smartfonów

Nokia jako marka smartfonów i telefonów należy obecnie do przedsiębiorstwa HMD Global, które po przejęciu niegdyś niezwykle popularnego producenta klasycznych telefonów nie potrafiło przywrócić mu dawnego blasku. Mało tego korporacja rozważa stworzenie własnej linii smartfonów niezależnie od Nokii. Ogłosił to współzałożyciel i prezes firmy, Jean-Francois Baril, który na LinkedIn napisał: „Tworzymy oryginalną markę HMD”. Nowe smartfony marki HMD zostaną wprowadzone na rynek wraz z urządzeniami marki Nokia. Baril powiedział, że nowa marka zaowocuje także współpracą z „nowymi, ekscytującymi partnerami”, ale ci partnerzy nie zostali jeszcze ujawnieni.

HMD Global odpowiadający za markę Nokia chce stworzyć własną serię smartfonów.

HMD Global chce stworzyć własną markę smartfonów niezależną od Nokii
 

Decyzja o powołaniu własnej marki jest dla HMD Global istotna. Firma produkuje smartfony marki Nokia od 2016 roku, a marka Nokia ma długą i szanowaną historię w branży telefonów komórkowych. Jednak rynek smartfonów jest coraz bardziej konkurencyjny, a HMD Global prawdopodobnie będzie chciał wyróżnić się na tle innych marek, czego nie jest w stanie dokonać za pomocą Nokii.

Nie podano żadnych dodatkowych informacji na temat nowych produktów HMD, w tym potencjalnej daty premiery. Jednak posty Barila sugerują, że niezależne smartfony HMD Global będą w dalszym ciągu koncentrować się na czystym doświadczeniu użytkownika, 5G i łatwej naprawie, czyli powszechnych cechach smartfonów marki Nokia.

Wypuszczone na rynek w minionych latach urządzenia Nokii to w dużej mierze średniopółkowce dla mniej wymagających użytkowników, więc raczej po HMD Global nie należy oczekiwać zmiany strategii. Z drugiej strony nie wolno wykluczyć niczego także tego, że firma wprowadzi modele premium. Czas pokaże, jaki sukces odniesie nowa marka, ale widać determinację po HMD Global, by odnieść sukces. Co myślicie o tym pomyśle? Ma on sens? Czy lepiej dalej tworzyć smartfony w oparciu o markę Nokia?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HMD Global chce stworzyć własną markę smartfonów niezależną od Nokii

 0