HMD Global ostatecznie zrywa z marką Nokia. Firma zaprezentuje niebawem własne urządzenia

HMD Global ostatecznie zrywa z marką Nokia. Firma zaprezentuje niebawem własne urządzenia

Nokia, niegdyś jeden z najlepszych a dla niektórych najlepszy producent klasycznych telefonów, który dziś ma status kultowego. Jednocześnie firma nie poradziła sobie w erze smartfonów i przez różne zawiłości trafiła w ręce HDM Global, który próbował uratować markę, aczkolwiek ostatecznie również nie podołał. Teraz idzie w swoją stronę bez balastu w postaci Nokii.

HMD Global jak informowano jakiś czas temu rezygnuje z wydawania urządzeń pod logiem Nokii i chce być całkowicie niezależny. Teraz korporacja wciela plan w życie co de facto dla Nokia Mobile oznacza śmierć na rynku smartfonów. Human Mobile Devices (HMD Global) rozpocznie sprzedaż własnego sprzętu bez brandingu Nokia czym podzielił się w oficjalnym komunikacie prasowym. Firma ogłosiła powstanie pierwszego portfolio urządzeń pod nazwą HMD, a należą do nich smartfony, tablety oraz bezprzewodowe słuchawki.

HMD Global definitywnie zrywa z marką Nokia. Firma planuje zaprezentować nowe urządzenia pod koniec lutego.

Plotki sugerują, że pierwsze smartfony marki HMD możemy zobaczyć na targach MWC Barcelona, które odbędą się w dniach 26–29 lutego. HMD planuje wprowadzić na rynek nowe telefony charakteryzujące się wytrzymałością i atrakcyjną ceną w stosunku do wydajności.

Większość obecnych smartfonów i tabletów marki Nokia jest przecenionych do wyczerpania zapasów. Oczywiście sama Nokia Corporation nie przechodzi do historii. Nie każdy pewnie wie, iż przedsiębiorstwo już od dawna skupia się na innym segmencie działalności.

Nokia Corporation pozostaje w dalszym ciągu światowym liderem w dziedzinie sprzętu sieciowego i kluczowym licencjodawcą patentów w obszarze technologii mobilnych, posiadającym ponad 6000 patentów niezbędnych do działania sieci 5G.

Cóż mimo wszystko jest to smutny koniec niegdyś popularnego producenta telefonów, na rynku smartfonów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HMD Global ostatecznie zrywa z marką Nokia. Firma zaprezentuje niebawem własne urządzenia

 0