Hogwarts Legacy generuje krocie. Warner Bros. ujawnia dane

Hogwarts Legacy generuje krocie. Warner Bros. ujawnia dane

Hogwarts Legacy to jak na razie najlepsza gra osadzona w magicznym świecie wykreowanym przez J.K. Rowling, która generuje Warner Bros. krocie czego dowodzą ostatnie wyniki finansowe firmy. Z drugiej strony produkcja jeżeli chodzi o wirtualne przygody Harry'ego Pottera nie miała wymagającej konkurencji.

Hogwarts Legacy generuje wysokie przychody

Hogwarts Legacy zadebiutował w lutym na PC i konsolach obecnej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Gra zebrała pozytywne oceny i zaliczyła świetną sprzedaż, pozwalając Warner Bros. wygenerować istne krocie. Jak podaje dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav za sprawą Hogwarts Legacy osiągnęli ponad 1,3 miliarda dolarów amerykańskich przychodów. „Gra Hogwarts Legacy miała wystartować 10 miesięcy wcześniej, ale nie była gotowa. Zróbmy to dobrze. Wydaj więcej pieniędzy, zrób to dobrze. Wprowadziliśmy ją na rynek i wygenerowaliśmy ponad 1,3 miliarda dolarów. Nie chcemy wydawać filmu ani gry, jeśli nie uważamy, że jest to nasza najlepsza praca” – powiedział szef Warner Bros podczas wideorozmowy z inwestorami.

Jak podaje szef Warner Bros. Hogwarts Legacy pozwolił firmie wygenerować przeszło 1,3 mld UD przychodów.

Na początku tego miesiąca Warner Bros. ujawnił, że gra zarobiła ponad 1 miliard dolarów na samej sprzedaży detalicznej, nie licząc sprzedaży cyfrowej, która stanowi mniej więcej połowę całkowitej sprzedaży gry. Ponadto przytoczone dane nie obejmują wydań na PlayStation 4 oraz Xbox One, które po opóźnieniu zadebiutowały 5 maja. Sama sprzedaż Hogwarts Legacy przekroczyła poziom 15 milionów egzemplarzy PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W listopadzie tytuł trafi jeszcze na Nintendo Switch, który także zawiera ogromną bazę użytkowników.

Gdzie ten bojkot? Gra sprzedaje się świetnie

Hogwarts Legacy wywołał kontrowersje jeszcze przed premierą za sprawą wypowiedzi autorki książek Harry Potter J.K. Rowling dotyczącej osób transseksualnych. W związku z tym deweloperzy dodali do gry postać trans, która odgrywa pewną rolę w całej opowieści. Mimo zapowiadanego bojkotu Hogwarts Legacy części oburzonych graczy ten jak widzimy sprzedaje się wyśmienicie i nie ma mowy o porażce. Nie ma czemu się dziwić, bo to bardzo dobra produkcja.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hogwarts Legacy generuje krocie. Warner Bros. ujawnia dane

 0