Hogwarts Legacy z kapitalnym wynikiem sprzedaży i nowymi rekordami

Hogwarts Legacy z kapitalnym wynikiem sprzedaży i nowymi rekordami

Hogwarts Legacy, gra stworzona przez Avalanche Software i wydana przez Warner Bros. Games, osadzona w czarodziejskim uniwersum Harry'ego Pottera, sprzedała się już w ponad 12 milionach egzemplarzy. Osiągnęła ten niezwykle imponujący wynik zaledwie dwa tygodnie po premierze gry 10 lutego na PC i platformach obecnej generacji.

Jak donosi Variety, tytuł przyniósł wydawcy 850 milionów dolarów przychodu dzięki globalnej sprzedaży, co czyni go największą premierą gry w historii Warner Bros. Games. Hogwarts Legacy ustanowiło też rekordy zaangażowania w transmisje streamingowe, zdobywając rekord najczęściej oglądanej gry singleplayer na Twitchu z imponującą liczbą 1,28 miliona jednoczesnych widzów.

Osadzona w czarodziejskim uniwersum Harry'ego Pottera gra sprzedała się już w ponad 12 milionach egzemplarzy.

Na Steam Hogwarts Legacy również cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co widać zarówno po statystykach równoczesnych graczy (szczyt na poziomie 879 308 osób grających ten tytuł w tym samym czasie), jak i na listach bestsellerów, gdzie udało mu się zająć cztery czołowe miejsca w różnych kategoriach

Warner Bros. udostępniło Variety także kilka dodatkowych statystyk, ujawniając, że gracze spędzili 267 milionów godzin w grze od 10 do 21 lutego, a 1,28 miliarda Dark Wizardów zostało zabitych w tym okresie. Jeśli chodzi o korzystanie z Room of Requirement, wyhodowano 393 miliony roślin, a gracze uwarzyli 242 miliony mikstur.

„Ogólnie globalne zaangażowanie fanów marki wyraźnie wzrosło, a Wizarding World Digital zgromadziło o 300% większy ruch w stosunku do normalnej miesięcznej średniej liczby unikalnych użytkowników w ciągu pierwszych 10 dni lutego” — dodał wydawca.

Te imponujące liczby zapewne znacząco się poprawią, gdy na rynek wejdzie kolejna fala platform. Opóźniona wersja na Xbox One i PlayStation 4 ma zostać wydana 4 kwietnia, a wersję na Nintendo Switch zaplanowano na 25 lipca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hogwarts Legacy z kapitalnym wynikiem sprzedaży i nowymi rekordami

 0