Holenderskie sklepy zbierają preordery na Kaby Lake. Znamy ceny

Holenderskie sklepy zbierają preordery na Kaby Lake. Znamy ceny

Procesory Intel Kaby Lake zadebiutują w styczniu przyszłego roku, ale niektóre sklepy już teraz rozpoczęły zbieranie preorderów. Tym samym poznaliśmy orientacyjne ceny wybranych modeli.

Za całą sprawą stoją dwa holdenderskie sklepy internetowe, z czego to oferta firmy centralpoint jest tańsza. Sprzedawca dodał do oferty całą gamę nadchodzących procesorów Kaby Lake - od relatywnie ekonomicznego Core i5 7400, poprzez wyżej taktowane modele Core i5 7500 i Core i5 7600, a skończywszy na topowym ośmiowątkowcu z odblokowanym mnożnikiem, Core i7 7700K. Oczywiście do zaproponowanych cen należy podchodzić z pewną dozą dystansu, wszak sklep może chcieć zarobić dodatkowo na niecierpliwych użytkownikach. Nie zmienia to jednak faktu, że poszczególne progi wydają się zbyt wysokie. Ceny przedstawiają się następująco:

Kaby Lake ceny

Odnosząc powyższe kwoty do cen aktualnych modeli, widać znaczący wzrost. Dla porównania - Core i5 6400 aktualnie kosztuje w Holandii ok. 204 EUR, czyli niespełna 900 zł. Co prawda to wciąż o kilkadziesiąt złotych więcej niż w Polsce, ale jednocześnie zauważalnie taniej od nadchodzącego odpowiednika w architekturze Kaby Lake. Można więc domniemywać, że podobne relacje wystąpią na naszym, krajowym rynku. Przynajmniej w ciągu kilku pierwszych tygodni od styczniowej premiery. Później wiele zależeć będzie od AMD i ewentualnego sukcesu architektury Zen.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Holenderskie sklepy zbierają preordery na Kaby Lake. Znamy ceny

 0