Hollywood chce, by firmy hostingowe blokowały ruch z pirackich serwisów

Hollywood chce, by firmy hostingowe blokowały ruch z pirackich serwisów

Walka z piratami to dla wielu instytucji czy organizacji prawdziwa droga przez mękę. Niestety pomimo tworzenia konkretnych przepisów, a także podejmowania działań przez pewne grupy, w sieci nadal bez większego problemu pobierzemy gry wideo, filmy czy muzykę. Do walki z piractwem jeszcze bardziej postanowiło włączyć się MPAA, które jest organizacją dbającą o interesy amerykańskich wytwórni filmowych. Stowarzyszenie w stworzonym dokumencie podzieliło się kilkoma teoretycznie interesującymi pomysłami na walkę z piractwem. Grupa wzywa do większej współpracy jednostek odpowiedzialnych za usługi internetowe, w tym dostawców hostingów, którzy w ich zamyśle powinni filtrować treści naruszające przepisy prawne, a także nakładać limity na strony łamiące zasady lub w ostateczności całkowicie blokować na nich ruch. 

MPAA, czyli organizacja dbająca o interesy amerykańskich wytwórni filmowych, w wysłanym do IPEC liście apeluje o większe zaangażowanie w walkę z piractwem i proponuje kilka rozwiązań.

Hollywood chce, by firmy hostingowe blokowały ruch z pirackich serwisów

Zgodnie z obowiązującym w Stanach Zjednoczonych prawem, firmy hostingowe są postrzegane jako neutralni pośrednicy, lecz według opinii MPAA dostawcy powinni wziąć większą niż obecnie odpowiedzialność za zwalczanie piractwa. W liście zaadresowanym do IPEC, czyli amerykańskiego koordynatora egzekwowania praw własności intelektualnej, MPAA poprosiło o pomoc rząd USA w rozwiązaniu tej sprawy. Przy okazji grupa zaznacza, że chociaż w ostatnich latach nastąpił duży postęp w zakresie egzekwowania stosownych przepisów prawa, to piractwo wciąż stanowi problem dla całego globu. Wynikać ma to także z braku zaangażowania w tę walkę różnych serwisów internetowych, które mogłyby zrobić zwyczajnie więcej niż do tej pory.

MPAA podkreśla w piśmie, że co prawda istnieją pewne porozumienia, np. pomiędzy dostawcami usług płatniczych i reklamodawcami, ale to zdecydowanie za mało. Tak jak wspominaliśmy, niektóre koncepcje MPAA są dobre, a firmy hostingowe powinny bardziej wspomóc wszelkie organizacje w walce z piratami. Jednak jak wiemy przepisy to jedno, a działanie ludzi to druga kwestia. Piractwo to temat rzeka, ponieważ nie należy okradać żadnego twórcy z jego własności, na przykład pobierając gry z nielegalnego źródła, ale z drugiej strony wysokie ceny gier, również takich, które jakością nie grzeszą, z pewnością nie pomagają w rozwiązaniu istniejącego problemu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hollywood chce, by firmy hostingowe blokowały ruch z pirackich serwisów

 0