HoloLens 2 może zostać zapowiedziany przez Microsoft na targach MWC 2019

HoloLens 2 może zostać zapowiedziany przez Microsoft na targach MWC 2019

Pierwsza generacja HoloLens, czyli high-endowych gogli mieszanej rzeczywistości (rozszerzonej + wirtualnej) od Microsoftu, nigdy nie doczekała się konsumenckiej premiery, ale wiemy, że gigant z Redmond od dłuższego czasu pracuje już nad drugą generacją tego sprzętu. Wiele osób zapewne chciałoby sprawdzić ten sprzęt w domowym zaciszu, bez konieczności wydawania tysięcy dolarów, jakie trzeba obecnie wyłożyć za wersję deweloperską. Być może będzie to możliwie wraz z drugą edycją urządzenia, która może zostać zaprezentowana już w przyszłym miesiącu na targach MWC 2019. Jest na to spora szansa, ponieważ Microsoft rozesłał już zaproszenia dla mediów, które wybierają się do Barcelony, a wiadomo, że na konferencji firmy pojawi się Alex Kipman, twórca HoloLens, choć, aby uniknąć późniejszego rozczarowania, trzeba zaznaczyć, że to jeszcze nic pewnego.

Na konferencji Microsoftu w ramach MWC pojawi się Alex Kipman, twórca HoloLens, co daje nadzieje na zapowiedź drugiej generacji tego headsetu.

HoloLens 2 może zostać zapowiedziany przez Microsoft na targach MWC 2019

Warto podkreślić, że pierwsze doniesienia na temat drugiej generacji HoloLens zaczęły się pojawiać już w połowie ubiegłego roku. Z przecieków wynikało, że sprzęt napędzany będzie przez SoC Qualcomm Snapdragon XR1, a te sugerowały także, że Microsoft zaprezentuje urządzenia w trakcie tegorocznej edycji targów CES w Las Vegas. Tak się nie stało, ale jak to mówią, co się odwlecze, to nie uciecze. Biorąc zaś pod uwagę, że na MWC 2019, oprócz Alexa Kipmana, pojawić ma się także CEO Microsoftu, Satya Nadella i wiceprezes Julia White, zakładać można, że firma ma coś ważnego do ogłoszenia i jest spora szansa, że będzie to właśnie HoloLens 2, co sugeruje obecność twórcy pierwszej generacji tego headsetu. Jak na razie koncern nie chce jeszcze zdradzać żadnych szczegółów swojej obecności w Barcelonie, ale być może szykuje jeszcze inne niespodzianki i zapewne wiele osób wyczekuje składanego urządzenia Surface, które łączy w sobie funkcjonalność tabletu i telefonu, które znane jest pod nazwą kodową Andromeda.

Wracając jednak do HoloLens, producent rozpoczął pracę na tym headsetem już w 2010 roku i deweloperska edycja gogli trafiła do sprzedaży w 2016 roku za 3000 USD (wariant Enterprise jest jeszcze droższy, gdyż kosztuje 5000 USD). Co prawda, firma cały czas upiera się, że konsumencka wersja znajduje się w przygotowaniu, ale tej wciąż nie widać na horyzoncie. A szkoda, ponieważ HoloLens od początku jawiło się jako bardzo innowacyjny produkt, łączący samodzielny komputer z goglami VR i AR w jednym urządzeniu. Co prawda, doczekaliśmy się tańszych alternatyw korzystających z platformy Windows Mixed Reality, ale te okazały się być dość rozczarowujące, zarówno pod względem możliwości, jak i oferowanych treści. Trzymamy więc kciuki za HoloLens 2 i mamy nadzieję, że to rzeczywiście pojawi się na MWC (jak na razie to tylko spekulacje, których źródłem jest niewiele mówiące zaproszenie na targi). Przypominamy, że Mobile World Congress 2019 odbywają się w tym roku od 25 do 28 lutego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HoloLens 2 może zostać zapowiedziany przez Microsoft na targach MWC 2019

 0