Honda prezentuje swój pierwszy rower elektryczny

Honda prezentuje swój pierwszy rower elektryczny

Honda wchodzi na rynek rowerów elektrycznych, prezentując swoją nową koncepcję Honda e-MTB.

Honda czerpie z doświadczenia w świecie motocykli.

Japoński producent samochodów czerpał inspiracje ze schematów innych renomowanych producentów pojazdów i wdrożył swoją elektryczną rowerową propozycję podczas Japan Mobility Show w Tokio. Koncepcja Honda e-MTB wygląda bardziej jak elektryczny rower zjazdowy, przy czym zachowuje ciekawy wygląd, który nie jest nastawiony jedynie na szokowanie podczas pokazów. W przeciwieństwie do niektórych koncepcji rowerów elektrycznych, które delikatnie mówiąc, są przesadzone w dążeniu do futuryzmu, Honda faktycznie może wprowadzić swój model produkcji. Według Hondy „unikalna konstrukcja ramy” „wyraża połączenie funkcjonalności i stylu”. 

Koncepcja e-MTB jest obecnie w dużej mierze prototypem, ale „jest pozytywnie rozważana pod kątem komercjalizacji”.

Rower elektryczny Hondy korzysta z istniejącego silnika Brose z napędem środkowym, co wskazuje na wykorzystanie sprawdzonych technologii. Dzięki temu firma mogła skupić się na projektowaniu ogólnym, oddając produkcję poszczególnych komponentów specjalistycznym dostawcom, którzy od lat zajmują się produkcją części rowerowych. Rower wyposażono w pełne zawieszenie, układ napędowy SRAM Eagle AXS, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano, zawieszenie Fox z przodu i z tyłu, opuszczaną sztycę RockShox Reverb, koła DT Swiss XM 1700 i opony Maxxis Minion DHF. To połączenie ma na celu dostarczenie użytkownikom wrażeń zarówno z jazdy na motocyklu, jak i rowerze górskim, a jednocześnie radzenie sobie w trudnym terenie.

Honda opisuje swoją koncepcję jako produkt, który ma na celu poszerzenie możliwości mobilności w terenie naturalnym. Elektryczne wspomaganie ułatwia pokonywanie trudnych podjazdów, oferując nowe, ekscytujące doświadczenia z jazdy, łącząc radość z jazdy na motocyklu i rowerze górskim. Honda dąży do stworzenia roweru, który umożliwi każdemu swobodne eksplorowanie górskich szlaków. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honda prezentuje swój pierwszy rower elektryczny

 0