Honor 10 Lite zapowiedziany. Mocny zawodnik ze średniej półki

Honor 10 Lite zapowiedziany. Mocny zawodnik ze średniej półki

Należąca do Huawei marka Honor od początku celuje w klientów, którzy rozważniej wydają każdą złotówkę i smartfony z tej rodziny przeważnie stawiają na korzystny stosunek ceny do oferowanych możliwości. Nie inaczej jest z flagowym modelem Honor 10, który jest jednym z najpopularniejszych wyborów w segmencie wydajnościowym, ponieważ oferuje high-endową specyfikację w relatywnie niskiej cenie. Chiński producent postanowił jednak zaprezentować tańszą, a co za tym idzie słabszą wersję tego telefonu, która nazywa się Honor 10 Lite i w związku z tym ma szansę trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców. Urządzenie oferuje solidną specyfikację, w tym 6,21-calowy panel Full HD+ (2340 x 1080 pikseli) z małym wcięciem oraz procesor Kirin 710 ze wsparciem dla technologii GPU Turbo 2.0 i wyróżnia się wizualnie za sprawą modnych gradientowych paneli tylnych w czerwonym i niebieskim kolorze.

Urządzenie oferuje solidną specyfikację i wyróżnia się wizualnie za sprawą modnych gradientowych paneli tylnych w czerwonym i niebieskim kolorze.

Pod względem zastosowanych podzespołów Honor 10 Lite w bardzo dużym stopniu pokrywa się z Honorem 8X, gdzie prócz tego samego 12 nm SoC od HiSilicon sparowanego z 4 GB lub 6 GB pamięci RAM i nawet 128 GB na dane, otrzymujemy także podwójny aparat tylny składający się z 13 MP jednostki głównej z obiektywem f/1.8, wspomaganej przez 2 MP sensor pomocniczy. Główna zmiana dotyczy kamerki przedniej, ponieważ w tym przypadku możemy liczyć na 24 MP aparat przedni z technologią łączenia pikseli, co emulować ma efekt uzyskiwany przy pikselach w rozmiarze 1,8µm. Poza tym, sztuczna inteligencja rozpoznawać ma przynajmniej osiem różnych scenerii i uczy się z naszych selfie, by optymalizować ustawienia do kolejnych autoportretów. Dodatkowo w trybie portretowym możemy zmieniać kształt naszej twarzy, otaczające światło, kolor i rozmiar oczu czy nawet wybielić sobie zęby, tak więc telefon zapowiada się jako idealne narzędzie dla miłośników/miłośniczek autoportretów.

Warto też wspomnieć o baterii o pojemności 3400 mAh (nieco mało jak na dzisiejsze standardy), systemie operacyjnym Android 9 Pie z nakładką EMUI 9 i czterech wersjach kolorystycznych: Black, Lily White, Gradient Blue i Gradient Red. Jeśli zaś chodzi o konfigurację pamięci, to do wyboru mamy trzy warianty: 4 GB / 64 GB  1399 CNY (ok. 760 zł), 6 GB / 64 GB za 1699 CNY (ok. 925 zł) i 6 GB / 128 GB za 1899 CNY (ok. 1035 zł). Ceny są bardzo atrakcyjne jak za tej klasy telefon, ale trzeba pamiętać, że te nie uwzględniają europejskich podatków i na pewno będą wyraźnie wyższe na naszym rynku. Kiedy można spodziewać się Honora 10 Lite w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy, ale liczymy na to, że uda się go wprowadzić do dystrybucji na naszym rynku jeszcze do końca roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor 10 Lite zapowiedziany. Mocny zawodnik ze średniej półki

 0