Honor Magic 2 i Xiaomi Mi Mix 3 zwiastują powrót sliderów

Honor Magic 2 i Xiaomi Mi Mix 3 zwiastują powrót sliderów

Wygląda na to, że najbliższy rok na rynku smartfonów może stać pod znakiem powrotu rozsuwanych smartfonów (tzw. sliderów). Na swojej wczorajszej konferencji w ramach IFA takowe urządzenie zapowiedział Honor, a nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Xiaomi, które również szykuje podobny sprzęt, w postaci modelu Mi Mix 3. Wszystko zaczęło się jednak od dwóch innych chińskich firm, które poszukiwały sposobu na pozbycie się górnej ramki bez konieczności stosowania notcha, czyli Vivo z jego NEX S z wysuwanym aparatem oraz Oppo Z Find X z rozsuwanym całym górnym modułem. Podobny mechanizm zamierzają zastosować teraz zarówno Honor (marka należąca do Huawei) oraz Xiaomi, co zaowocuje prawdziwie bezramkowymi telefonami, bez wcięcia w górnej części ekranu, które irytuje tak wiele osób.  

Po ogłoszeniu globalnej premiery smartfona Honor Play (ten dostępny jest na naszym rynku już niemal od miesiąca), szef chińskiej marki zaskoczył nas zapowiedzią następcy modelu Honor Magic. Ten debiutował pod koniec 2016 roku i aż do teraz nie doczekał się kontynuacji. Nowy smartfon nazywać będzie się Magic 2 i właśnie dostaliśmy zajawkę kilku jego kluczowych cech. Jedną z najważniejszych jest tzw. wyświetlacz FullView, który nie posiada żadnych irytujących elementów w postaci notcha czy „bródki” na dole. Takie rozwiązanie wymusiło jednak na Honorze zastosowanie wysuwanego elementu w górnej części, który odsłoni moduł aparatu. Niestety nie wiemy, czy tylny aparat również znajdzie się na sliderze, czy może producent umieści go bezpośrednio na plecach urządzenia. Co jednak ciekawe, w odróżnieniu od Oppo Find X, w tym przypadku nie zastosowano automatycznego mechanizmu, ale samodzielnie będziemy rozsuwać telefon, jak za dawnych lat. Dowiedzieliśmy się też, że sprzęt wspierać będzie bardzo szybkie ładowanie Magic Charge (do 40 W), a system ten został dobrze zabezpieczony. Poza tym Magic 2 napędzany będzie przez niezapowiedziany jeszcze procesor Kirin 980 i to praktycznie wszystko, co wiadomo na jego temat. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Być może już w grudniu, w sam raz na drugą rocznicę pierwszej generacji.

Honor Magic 2 i Xiaomi Mi Mix 3 zwiastują powrót sliderów

Xiaomi postanowiło jednak zepsuć niespodziankę, jaką okazała się zapowiedź Honora Magic 2 i bardzo szybko w portalu społecznościowym Weibo pokazało, że szykuje bardzo podobne urządzenie. Prezes firmy, Lin Bin, opublikował w chińskim serwisie zdjęcie prezentujące model Mi Mix 3, który korzysta z bardzo podobnego rozwiązania jak konkurent, czyli rozsuwanej obudowy pozwalającej ukryć moduł przedniej kamerki (podwójny wraz z lampą LED) czy głośnik, dzięki czemu Xiaomi w końcu mogło pozbyć się w tej innowacyjnej serii grubszej dolnej ramki. Nie wiemy jednak, czy mechanizm wysuwania jest w tym przypadku automatyczny, czy może manualny (obstawiamy to drugie rozwiązanie), a twórcy nie zdradzili również nic na temat specyfikacji (ta powinna być z najwyższej półki). Lin Bin przyznał jednak, że chcą wprowadzić na rynek ten model już pod koniec października, więc zapewne uda im się wyprzedzić Honora.   

Honor Magic 2 i Xiaomi Mi Mix 3 zwiastują powrót sliderów

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor Magic 2 i Xiaomi Mi Mix 3 zwiastują powrót sliderów

 0