Honor Magic V Flip - to jeden z ciekawszych smartfonów z "klapką"

Honor Magic V Flip - to jeden z ciekawszych smartfonów z "klapką"

Honor wypuścił już na rynek kilka składanych smartfonów w ramach serii Magic V, a teraz postanowił po raz pierwszy spróbować swoich sił w segmencie wertykalnie składanych modeli typu Flip, a to za sprawą modelu Magic V Flip. To jeden z najbardziej imponujących tego typu telefonów na rynku, którego kluczową cechą jest ogromny 4-calowy zewnętrzny ekran LTPO OLED.

Panel skierowany na zewnątrz oferuje rozdzielczość 1092 × 1200 pikseli (405 ppi), adaptacyjną częstotliwość odświeżania 120 Hz, maksymalną jasność do 1600 nitów i przyciemnianie PWM o wysokiej częstotliwości 2160 Hz. Sprytnie wykorzystuje także dużą przekątną, dzieląc treści takie jak aplikacje do trybu 16:9 w celu lepszego skalowania i obsługuje podział w poziomie do oglądania filmów za pomocą panelu sterowania w dolnej połowie.

Honor Magic V Flip to jeden z najbardziej imponujących tego typu telefonów na rynku, którego kluczową cechą jest ogromny 4-calowy zewnętrzny ekran LTPO OLED.

Honor Magic V Flip 
 

Dostępnych jest także wiele opcji w ramach funkcji Always on Display (AoD) oraz możliwość uruchamiania aplikacji pełnoekranowych bezpośrednio na wyświetlaczu zewnętrznym. Honor dodał także kilka sprytnych funkcji zapewniających ciągłość działania, które automatycznie rozszerzają aplikacje podczas przechodzenia z tego wyświetlacza na ekran główny.

Honor Magic V Flip 
 

A skoro mowa o głównym wyświetlaczu – to producent zastosował tu 6,8-calowy LTPO OLED o rozdzielczości FHD+, proporcjach 21:9 i adaptacyjnej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Charakteryzuje się on również szczytową jasnością na poziomie 3000 nitów, pokrywa 92% przestrzeni kolorów BT.2020 i posiada certyfikat Dolby Vision.

Honor Magic V Flip 
 

Magic V Flip składa się całkowicie na płasko i mierzy 14,89 mm po zamknięciu i 7,5 mm po rozłożeniu. Wykorzystuje autorski mechanizm zawiasów opracowany przez Honor z lekkimi elementami z folii stalowej i aluminiową ramą.

Urządzenie jest wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, do 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci, chociaż wersja podstawowa ma 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Honorowi udało się także zmieścić ultracienką, chłodzoną cieczą komorę parową o grubości 0,25 mm, pokrywającą obszar rozpraszania ciepła o średnicy 2300 mm.

Magic V Flip oferuje 50 MP kamerę główną z matrycą Sony IMX906 (rozmiar 1/1,56” i przysłoną f/1.9) z OIS oraz 12 MP ultraszerokokątną jednostkę, która może również służyć jako obiektyw makro. Dostępny jest także przedni aparat o rozdzielczości 50 MP z sensorem IMX816 i funkcją automatycznego ustawiania ostrości.

Honor Magic V Flip 
 

Od strony oprogramowania telefon pracuje pod kontrolą MagicOS 8.0 opartym na systemie Android 14, a bateria ma pojemność 4800 mAh i wspiera szybkie ładowanie o mocy 66 W. Honor Magic V Flip jest dostępny w kolorach Iris Black, Camellia White i Champagne Pink. Dostępna jest również limitowana edycja Jimmy Choo, która ozdobiona jest zielonym brokatem inspirowanym ekskluzywnymi butami i ich kryształowymi ozdobami.

Ceny wersji 12/256 GB zaczynają się od 4999 CNY, co przelicza się na 2765 zł. Topowy model z 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci na dane kosztuje 5999 CNY (3318 zł). Honor nie potwierdził, czy i kiedy Magic V Flip trafi na rynek międzynarodowy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor Magic V Flip - to jeden z ciekawszych smartfonów z "klapką"

 0