Honor opracował pierwszy w branży  krzemowo-węglowy akumulator dla smartfonów

Honor opracował pierwszy w branży  krzemowo-węglowy akumulator dla smartfonów

O ile większość smartfonowych technologii rozwija się w relatywnie szybkim tempie (wystarczy spojrzeć na postępy w zakresie procesorów, wyświetlaczy czy aparatów), tak jeden z ich kluczowych elementów od wielu lat pozostaje praktycznie bez zmian. Mowa tu o pojemnościach baterii, które choć rosną, to jednak bardzo powoli. Honor uważa jednak, że znalazł rozwiązanie tego problemu i pochwalił się pierwszym w branży  krzemowo-węglowym akumulatorem. 

Honor obiecuje, że ta technologia zapewni o 12,8% wyższą gęstość energii w porównaniu z obecnymi bateriami litowymi, które wykorzystują grafit jako jedną z elektrod (anodę). Mówiąc bardziej obrazowo, producent podaje, że, Honor Magic5 Pro ma standardową baterię 5100 mAh, a gdyby zamiast tego używał baterii krzemowo-węglowej, jego akumulator miałby pojemność 5450 mAh. Co prawda nie jest to wzrost pojemności o 12,8%, ale nie jest to takie proste przełożenie. 

Honor obiecuje, że ta technologia zapewni o 12,8% wyższą gęstość energii w porównaniu z obecnymi bateriami litowymi.

Honor

Dyrektor generalny, George Zhao, pojawił się na scenie MWC, gdzie pokazał kilka wykresów, które zawierają szybkie wyjaśnienie, dlaczego nowa bateria jest lepsza. W standardowej baterii litowej niewiele zostaje, gdy jej napięcie spadnie do 3,5 wolta – w tym miejscu błyszczy wariant krzemowo-węglowy, ponieważ ma o 240% większą pojemność przy 3,5 V niż standardowa bateria, co prowadzi do ogólnej 12,8% poprawy.

honor

Co istotne, wielokrotnie słyszeliśmy o kolejnych przełomach naukowców w zakresie baterii wykorzystywanych w elektronice, ale lata mijają i żadna z tych technologii nie zostaje wprowadzona w życie. Tymczasem Magic5 Pro w Chinach otrzymał baterię o pojemności 5450 mAh, więc wydaje się, że nowa technologia Honora została już wprowadzona na rynek, a nie jest tylko kolejnym laboratoryjnym przełomem, który nie doczeka się komercjalizacji. Jednak model międzynarodowy zostanie wprowadzony na rynek ze standardową baterią 5100 mAh, co jest nieco rozczarowujące. 

Honor

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor opracował pierwszy w branży  krzemowo-węglowy akumulator dla smartfonów

 0