Honor Play 4 Pro - smartfon z sensorem temperatury

Honor Play 4 Pro - smartfon z sensorem temperatury

Należąca do Huawei marka Honor ujawniła swoje nowe smartfony z serii Honor Play 4, w tym model Pro, który wyróżnia się dość nietypową funkcjonalnością, a mianowicie czujnikiem temperatury (promieniowania podczerwonego). Na zaprezentowanych oficjalnych materiałach marketingowych widać, jak na ekranie Honora Play 4 Pro wyświetlana jest temperatura ciała osoby, po tym jak telefon trzymany jest przed jej twarzą lub nadgarstkiem. W obecnej sytuacji globalnej pandemii, gdzie pomiary temperatury są istotnym narzędziem pomagającym w wykrywaniu chorób, taka funkcja może okazać się całkiem przydatna, o ile pomiary są precyzyjne. Honor podaje, że sensor działa w zakresie temperatur od -20°C do 100°C i jest w stanie podać temperaturę do dziesiątych stopnia. Jak na razie telefon zapowiedziany został jednak tylko na rynku chińskim i nie wiemy, czy producent planuje wprowadzić go do sprzedaży w innych regionach, choć niewykluczone, że trafi on na zachód pod inną nazwą.

Honor ujawnił swoje nowe smartfony z serii Honor Play 4, w tym model Pro, który wyróżnia się dość nietypową funkcjonalnością, a mianowicie czujnikiem temperatury.

Honor Play 4 Pro - smartfon z sensorem temperatury

Warto przypomnieć, że Honor Play 4 Pro nie jest pierwszym smartfonem, którzy posiada czujnik temperatury. Już w 2016 roku firma Cat wydała bowiem model S60, który pochwalić mógł są kamerką na podczerwień. Poza tym w sprzedaży znaleźć można przystawki o podobnym zastosowaniu. Poza możliwością pomiaru temperatury, Honor Play 4 Pro zapowiada się na typowy smartfon ze średniej półki. Bazowy model Honor Play 4 otrzymał procesor MediaTek Dimensity 800 i 6 GB pamięci RAM, a także cztery aparaty, w tym główny (64 MP), szerokokątny (8 MP), makro (2 MP) i sensor głębi (2 MP). Honor Play 4 Pro to zdecydowanie mocniejszy telefon, napędzany przez procesor Kirin 990 i 8 GB pamięci RAM, ale tutaj znajdziemy tylko podwójny aparat - standardowy (40 MP Sony IMX600) i z 3x optycznym zoomem (8 MP z OIS). W zamian wersja Pro otrzymała 32 MP kamerkę przednią, a standardowy wariant tylko 16 MP.

Honor Play 4 Pro - smartfon z sensorem temperatury

Honor Play 4 Pro posiada 6,57-calowy panel LCD o rozdzielczości 1080p i o dziwo Honor Play 4 otrzymał większy, bo 6,81-calowy ekran (także LCD IPS 1080+). Z podobną sytuacją mamy do czynienia w kwestii baterii, gdzie Pro wyposażono w akumulator 4200 mAh, a bazowy wariant w 4300 mAh, ale za to Pro pochwalić może się szybszym ładowaniem (40 W vs 22 W).W obu przypadkach możemy za to liczyć na wsparcie dla łączności 5G. Wyposażony w sensor temperatury Honor Play 4 Pro dostępny będzie w Chinach w cenie 2999 CNY (ok. 1650 zł), ale wariant Honor Play 4 Pro bez tej funkcjonalności będzie nieznacznie tańszy, gdyż wyceniony został na 2899 CNY (ok. 1600 zł). Za standardowego Honora Play 4 zapłacić trzeba będzie zaś 1799 CNY (ok. 989 zł).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor Play 4 Pro - smartfon z sensorem temperatury

 0