Honor pokazał składany smartfon, który może robić za... damską torebkę

Honor pokazał składany smartfon, który może robić za... damską torebkę

Nie da się ukryć, że użytkownicy smartfonów od dawna narzekają, że ich design jest mało oryginalny i większość modeli dostępnych na rynku jest do siebie bardzo podobna. Jednak nowy koncepcyjny telefon Honor zdecydowanie się wyróżnia, ponieważ chiński producent postawił na telefon w kształcie damskiej torebki.

Honor V Purse

Chiński gigant technologiczny Honor, który kilka lat temu oddzielił się od obłożonego sankcjami Huawei, pokazał na targach IFA 2023 składany model Honor Magic V2, zapowiadając jego globalną premierę. Prezentacja obejmowała także rzut oka na urządzenie koncepcyjne o nazwie Honor V Purse, które ma pewne niekonwencjonalne cechy konstrukcyjne.

Nowy koncepcyjny telefon Honor zdecydowanie się wyróżnia na tle rywali, ponieważ chiński producent postawił na telefon w kształcie damskiej torebki.

V Purse to smartfon składany na zewnątrz, który wygląda bardzo podobnie do oryginalnego Huawei Mate X. Wyróżniającym elementem modelu od Honor jest dodanie wymiennych pasków i łańcuszków, które można przyczepić do haczyków na zawiasie, dzięki czemu można go nosić jak torebkę lub portmonetkę.

Honor V Purse

Ciekawy sposób na always-on

Producent w sprytny sposób wykorzystał funkcję wyświetlacza always-on skierowanego na zewnątrz. Ta bowiem może wyświetlać różne projekty torebek, w tym łańcuszków, piór i frędzli, które realistycznie kołyszą się podczas ruchu telefonu. Honor twierdzi, że współpracował z różnymi projektantami mody i artystami, aby stworzyć różne motywy dla V Purse, a inni będą mogli dodawać własne projekty, gdy Honor w przyszłości udostępni interfejs API.

Honor V Purse

Noszenie delikatnego, składanego do zewnątrz telefonu, który użytkownicy zawieszają jak torebkę, zdaje się jednak budzić obawy o trwałość urządzenia. Nawet Huawei zaczął stosować standardową praktykę ekranów rozkładanych od środka, podobnie Samsung w Galaxy Z Fold i Pixel Fold. 

To tylko koncept

Honor nie zająknął się nawet na temat specyfikacji V Purse, ale trzeba pamiętać, że to tylko koncept, więc może on nigdy nie ujrzeć światła dziennego. 

Główne urządzenie, którym pochwalił się Honor, czyli składany Magic V2, zostało wprowadzone na rynek w Chinach latem. Firma potwierdziła swoją międzynarodową premierę podczas wydarzenia IFA 2023. Najcieńsza wersja ma zaledwie 9,9 mm grubości po złożeniu i waży zaledwie 231 gramów, czyli mniej niż iPhone 14 Pro Max.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor pokazał składany smartfon, który może robić za... damską torebkę

 0