Honor prezentuje nową wersję laptopa MagicBook Pro i opaskę Band 6

Honor prezentuje nową wersję laptopa MagicBook Pro i opaskę Band 6

Honor postanowił uprzedzić konkurencję i zaprezentował swoje nowe produkty tuż przed oficjalnym startem targów CES 2021. Chiński producent pokazał nową wersję laptopa MagicBook Pro, która napędzana jest przez procesor Intel Core i5-10210U, a nie układy AMD Ryzen, jak dotychczas. Wygląda na to, że jest to wariant, który zadebiutował na rodzimym rynku producenta już w maju ubiegłego roku, dlatego wciąż bazuje na 10. generacji Intela, a nie 11. generacji CPU tego producenta, czyli Tiger Lake, co uznać trzeba za rozczarowujące. Niemniej jednak, MagicBook Pro to wciąż naprawdę atrakcyjny ultrabook, który oferowany jest w konkurencyjnej cenie.

Honor postanowił uprzedzić konkurencję i zaprezentował swoje nowe produkty tuż przed oficjalnym startem targów CES 2021.

Co więcej, pod jego maską kryje się samodzielna karta graficzna NVIDII, GeForce MX350, która powinna oferować przyzwoitą wydajność w grach (jak na tej klasy sprzęt oczywiście). Tu warto przypomnieć, że wersja z Ryzenem oferowała jedynie zintegrowane GPU z rodziny Vega. Na pokładzie znajdziemy także 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Za czas pracy komputera odpowiada zaś bateria o pojemności 56 Wh, która, według deklaracji producenta, starcza na jednym ładowaniu na nawet do 11,5 godziny użytkowania. Do tego dochodzi 16,1-calowy wyświetlacz Full HD o proporcjach 16:9 i 100% pokryciu przestrzeni barw sRGB. Panel pochwalić może się też certyfikatem TÜV Rheinland Flicker Free. Oczywiście zabrakło też kamerki internetowej ukrytej  w klawiaturze, która nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem (kadrowani jesteśmy pod nietypowym kątem), ale dobrze, że w ogóle z niej nie zrezygnowano.

Honor zaprezentował także nową opaskę sportową, która rywalizować ma z Mi Band 5 od Xiaomi. Ta nazywa się Honor Band 6 i oferuje dwa tygodnie pracy na baterii oraz wodoszczelność (5ATM). Opaska wyposażona została ponadto w 1,46-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 194 x 364 pikseli, co daje 282 ppi. Znajdziemy tu typowy zestaw opcji do monitorowania zdrowia i aktywności, w tym stopnia wysycenia tlenem hemoglobiny krwi, monitorowanie snu, stresu, pulsu czy kobiecego cyklu. Sprzęt posiada też 10 trybów ćwiczeniowych, a także automatycznie wykrywanie 6 ćwiczeń, a potrafi podobno nawet kalkulować naszą efektywność pływania. Oba produkty trafią do globalnej dystrybucji. MagicBook Pro kosztować ma ok. 1000 USD, a Honor Band 6 blisko 35 USD.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor prezentuje nową wersję laptopa MagicBook Pro i opaskę Band 6

 0