Honor X20 SE - ciekawy średniak z 5G w dobrej cenie

Honor X20 SE - ciekawy średniak z 5G w dobrej cenie

Honor, obecnie należący do Shenzhen Zhixin New Information Technology, zapowiedział swój najnowszy smartfon, X20 SE. Najnowszy model ze średniej półki od producenta, który jeszcze niedawno należał do Huawei, oferuje kilka zaawansowanych funkcji, takich jak łączność 5G, wysoki stosunek ekranu do obudowy i obsługa szybkiego ładowania. Oczywiście mocną stroną smartfona, do czego marka Honor nas już przyzwyczaiła, ma być jego korzystny stosunek możliwości do ceny. Sprzęt obecnie debiutuje na rodzimym rynku, czyli w Chinach, ale wkrótce spodziewamy się globalnego debiutu, ponieważ Honor, od kiedy jest niezależną marką, nie może sobie pozwolić jedynie na domową sprzedaż swoich produktów, o ile nie chce pozostać niszowym producentem. 

Honor X20 SE oferuje kilka zaawansowanych funkcji, takich jak łączność 5G, wysoki stosunek ekranu do obudowy i obsługa szybkiego ładowania.

Honor X20 SE - ciekawy średniak z 5G w dobrej cenie

Sercem smartfona Honor X20 SE jest chipset Dimensity 700 od Mediatek. Ten ośmiordzeniowy procesor składa się z dwóch Cortex-A76 o taktowaniu 2,2 GHz i sześciu Cortex-A55 taktowanych z częstotliwością 2 GHz. Telefon jest dostępny w wariantach 6 GB i 8 GB pamięci RAM w połączeniu z 128 GB pamięci wewnętrznej. Brakuje mu gniazda microSD, które pozwalałoby na rozszerzenie pamięci masowej. Według Honor słuchawka oferuje proporcję ekranu do obudowy na poziomie 94 procent. Telefon jest wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz LCD Full HD+ z otworem, który mieści 16 MP aparat do selfie. Z tyłu Honor X20 SE posiada 64 MP aparat główny, któremu towarzyszy 2 MP sensor makro i czujnik głębi, również o rozdzielczości 2 MP. Pod maską znajduje się także bateria o pojemności 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 22,5 W. Po stronie oprogramowania otrzymujemy Androida 11 z nakładką Magic UI 4.1.

Smartfon jest dostępny czterech w kolorach: srebrnym, złotym, zielonym i czarnym. Honor X20 SE jest już  dostępny w przedsprzedaży w Państwie Środka i jego regularna sprzedaż rozpocznie się w 9 lipca. Wariant z 6 GB pamięci RAM jest wyceniony na 1799 CNY, czyli ok. 1059 zł, podczas gdy wersja z 8 GB pamięci RAM kosztuje 1999 CNY, co w przeliczeniu na naszą walutę daje ok. 1177 zł. Trzeba jednak pamiętać, że chińskie ceny zawsze są niższe i jeśli sprzęt trafi na nasz rynek, spodziewać należy się wyraźnie wyższych kwot. Nie mamy jeszcze żadnych informacji o globalnej dostępności Honora X20 SE, ale warto mieć oko na ten produkt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor X20 SE - ciekawy średniak z 5G w dobrej cenie

 0