Horizon Zero Dawn - kolejny przeciek potwierdza wersję na PC

Horizon Zero Dawn - kolejny przeciek potwierdza wersję na PC

Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony Sony, ale jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś wątpliwości, to kolejne przecieki potwierdzają, że dotychczasowy tytuł na wyłączność dla PlayStation 4 i jeden z największych hitów tej konsoli, Horizon Zero Dawn, zmierza na PC. Najnowsze dowody sugerują, że nie powinniśmy już zbyt długo czekać na zapowiedź. Gra w wersji na komputery PC pojawiła się bowiem w ofercie francuskiego Amazonu (strona szybko została jednak zdjęta z sieci), a warto dodać, że nastąpiło to przed rocznicą premiery tej produkcji. Już na początku stycznia Jason Schreier donosił, że trzy niezależne źródła potwierdziły mu, iż Horizon Zero Dawn od Guerilla Games trafi na pecety w pierwszych miesiącach 2020 roku i wygląda na to, że informacje te się wkrótce potwierdzą.  

Horizon Zero Dawn na PC pojawiło się bowiem w ofercie francuskiego Amazonu. Nie powinniśmy więc długo czekać na oficjalną zapowiedź.

Co istotne, oferta Amazonu potwierdzała, że to Sony będzie wydawcą gry i sugerować może to, że doniesienia o wydawaniu większej ilości gier na PC przez japoński koncern okażą się prawdziwe. Wydaje się, że następne w kolejne jest Death Stranding od Kojima Productions, które swoją drogą bazuje na silniku Decima Engine, stworzonym przez Guerilla Games dla Horizon Zero Dawn. Ostatnia gra Hideo Kojimy według plotek również pojawi się na pecetach jeszcze w tym roku. Trzeba jednak mieć świadomość, że pomimo bardzo dobrej opinii, jaką cieszy Schreier w środowisku, dopóki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji ze strony Sony, przecieki te traktować trzeba jak plotki. Wielu osobom nie mieści się w głowie, że największe hity PlayStation 4, dostępne na wyłączność tylko dla tej konsoli, mogą trafić na komputery PC.

Wygląda jednak na to, że tak się stanie, a Horizon Zero Dawn już jutro obchodzić będzie swoją trzecią rocznicę, więc nie zdziwi nas, jeśli Sony wykorzysta tę okazję do oficjalnej zapowiedzi pecetowej wersji. Być może nawet gra zostanie od razu wypuszczona na komputery tego dnia. Z perspektywy graczy PC może być to nie lada gratka, ponieważ Horizon Zero Dawn to nie tylko jedna z najładniejszych gier obecnej generacji, ale i tytuł wyróżniający się angażującą dynamiczną walką i oryginalnym postapokaliptycznym settingiem z mechanicznymi dinozaurami w roli głównej. Dajcie znać w komentarzach, jakie inne gry z PS4 chętnie zobaczylibyście na PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon Zero Dawn - kolejny przeciek potwierdza wersję na PC

 0