Horizon: Zero Dawn ma w tym roku trafić na PC

Horizon: Zero Dawn ma w tym roku trafić na PC

W sieci pojawiła się nowa ekscytująca plotka, która powinna zainteresować pecetowych graczy. Horizon: Zero Dawn, czyli jeden z najlepszych i najładniejszych tytułów na wyłączność na PlayStation 4, w tym roku podobno zadebiutuje na PC, a tak przynajmniej twierdzi znany i ceniony redaktor Kotatku, Jason Schreier (ten sam, który ostatnio powiedział, że wydajność PS5 i Xbox Series X będzie wyższa od GeForce’a RTX 2080), powołując się na trzy różne źródła zaznajomione z planami Sony. Z informacji do jakich dotarł dziennikarz wynika, że tytuł ten trafi zarówno na platformę Steam, jak i Epic Games Store. Wygląda więc na to, że pecetowcy mogą już zacierać ręce i jesteśmy ciekawi jak ta przepiękna gra prezentować może się na high-endowych komputerach.

 Horizon: Zero Dawn, czyli jeden z najlepszych i najładniejszych tytułów na wyłączność na PlayStation 4, w tym roku podobno zadebiutuje na PC.

Niestety Schreier nie zdradził na tę chwilę żadnych innych szczegółów i nie wiemy np. czy wydanie PC zawierać będzie już duży dodatek Frozen Wilds. Niemniej jednak spodziewać możemy się, jak to zwykle ma miejsce z portami PC konsolowych gier, wsparcia dla większej liczby klatek na sekundę niż 30 FPS oraz usprawnionej grafiki. Jeśli informacje te się potwierdzą, będzie to trzeci duży ekskluzywny tytuł z PlayStation 4, który zawita na PC. Przypominamy, że niedawno na platformie Epic Games Store zadebiutowało Detroit: Become Human (włącznie z Beyond: Two Souls i Heavy Rain z PS3), aczkolwiek ta gra trafiła na Windowsa bez zaangażowania ze strony Sony. Wiadomo jednak także, że w tym roku na komputerach osobistych wylądować ma Death Stranding (prawdopodobnie latem tego roku), a to za sprawą 505 Games. Teraz do tego grona dołączy najpewniej Horizon: Zero Dawn.

Warto też przypomnieć, że Sony w ramach usługi streamingu gier PlayStation Now, która dostępna jest na PC, udostępniło w ubiegłym roku także God of War, Infamous Second Son i Uncharted 4: A Thief’s End, czyli trzy inne produkcje na wyłączność z PS4. To jednak zapewne jeszcze nie koniec, ponieważ Jason Schreier twierdzi, że możemy spodziewać się kolejnych gier Sony zmierzających na PC. Choć redaktor Kotaku nie podał tu żadnych innych tytułów, to Tom Phillips z Eurogamera zasugerował, że może chodzić m.in. o Dreams. Wyglądać więc na to, że Japończycy pozazdrościli Microsoftowi, który od dłuższego czasu mocno stawia na PC i zamierzają uszczknąć trochę tego tortu dla siebie.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon: Zero Dawn ma w tym roku trafić na PC

 0