Horizon Zero Dawn sprzedano już w ilości 7,6 mln egzemplarzy

Horizon Zero Dawn sprzedano już w ilości 7,6 mln egzemplarzy

Według najświeższych statystyk Horizon Zero Dawn  zostało sprzedane w niesamowitej ilości 7,6 miliona egzemplarzy w okresie równo jednego roku od premiery. Z tej okazji twórcy przygotowali kilka małych dodatków dla graczy.

Tak wysoka sprzedaż najnowszego RPG od twórców Killzone sprawia, że jest to najlepiej sprzedająca się nowa marka stworzona przez wewnętrzne studio Sony na PlayStation 4. "Mieliśmy wielkie oczekiwania wobec Horizon Zero Dawn i kiedy wydawaliśmy tę grę wiedzieliśmy, że ludzie są podekscytowani, jednakże widzieć taką sprzedaż to coś niesamowitego" - powiedział Hermen Hulst, szef Guerrilla Games w oświadczeniu. Horizon Zero Dawn zostało wydane 28 lutego 2017 roku, czyli mija właśnie dokładnie rok od premiery. To RPG sprzedało się w ilości 2,6 miliona egzemplarzy w zaledwie 2 tygodnie od premiery, a pułap 3,4 miliona sztuk osiągnęło do lipca 2017. "Od premiery produkcji miliony graczy dołączyły do Aloy, odkrywając sekrety mieszkańców starego świata. Mamy nadzieję, że bawili się przy tym równie doskonale, jak my, kiedy tworzyliśmy ten tytuł" - dodał Hermen Hulst.

Twórcy są zaskoczeni tak świetnymi wynikami sprzedaży, które w tym przypadku są zrozumiałe, jako że gra prezentuje wysoki poziom

Z okazji pierwszych urodzin gry oraz takiego sukcesu komercyjnego, twórcy przygotowali kilka małych upominków dla graczy. Guerilla rozdaje darmowe awatary, przedstawiające postacie z gry (włącznie z Aloy). Przygotowano również specjalny motyw dla PS4, w którym zawarto fanowskie najlepsze ujęcia z gry. Dodatkowo przez cały marzec będzie można kupić statuetkę Aloy z 25% rabatem w sklepie PlayStation Gear. Horizon Zero Dawn dostępne jest tylko dla posiadaczy konsol PlayStation 4. Sama gra zdobywa bardzo pozytywne oceny od recenzentów, z którymi zgadzają się sami użytkownicy, co przekłada się na wysokie oceny w serwisie Metacritic wynoszące 83/100 od graczy i 89/100 od recenzentów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon Zero Dawn sprzedano już w ilości 7,6 mln egzemplarzy

 0