HP i Intel zostali oficjalnymi sponsorami Overwatch League

HP i Intel zostali oficjalnymi sponsorami Overwatch League

Przedstawiciele HP oraz Intel postanowili połączyć siły z Blizzardem i zostali głównymi sponsorami Overwatch League - umowa ta ma być inwestycją w przyszłość esportu.

Umowa zawarta między tymi przedsiębiorstwami sprawia, że od tej pory Intel będzie sponsorował wszystkie przyszłe zawody oraz wydarzenia związane z Overwatch – nie tylko Overwatch League, dzięki czemu gracze, którzy wezmą udział w tych wydarzeniach, zostaną wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do gier wyprodukowany przez HP i Intela (monitory oraz komputery HP OMEN z procesorem Intel Core i7). Zdaniem Pete Vlastelica, prezesa i dyrektora generalnego działu Major League Gaming w Blizzard Entertainment, wieloletnia współpraca tych firm pokaże nam rozmach, jaki kryje się za ligą Overwatch oraz przyszłością esportu. Jak twierdzi Alex Craddock, globalny szef marketingu komputerów HP: „Współpraca z Blizzard Entertainment jako główny partner technologiczny Overwatch League to doskonały sposób na poznanie potencjału e-sportu i zaprezentowanie naszego sprzętu na profesjonalnych rozgrywkach”.

Overwatch jest największym sukcesem Blizzarda od czasów World of Warcraft

 

Intel już od ponad 12 lat konsekwentnie wspiera e-sport i szuka sposobu na poprawę jakości gry. John Bonini, wiceprezes i dyrektor generalny działu gier VR oraz grupy esportowej Intel, uważa, że Overwatch League będzie świetną wizytówką sportu elektronicznego i może dać szansę wybicia się lokalnym sponsorom – w końcu e-sport przyciąga uwagę 280 milionów osób na całym świecie. Jest to najtrudniejsza do zdobycia i najbardziej pożądana grupa odbiorców, ponieważ łączy w sobie wiele pokoleń graczy. Overwatch jest najszybciej rozwijającą się grą Blizzard Entertainment i rok po swojej premierze osiągnęła kamień milowy w postaci 35 milionów graczy. Sezon inauguracyjny Overwatch League rozpoczyna się 10 stycznia 2018 roku i będzie trwał do końca czerwca, a mecze decydujące oraz finały zaplanowane są na lipiec - przedsezon zaczyna się 6 grudnia serią meczów towarzyskich z udziałem 12 drużyn.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP i Intel zostali oficjalnymi sponsorami Overwatch League

 0