HP Mindframe - słuchawki dla graczy, które schłodzą nasze uszy

HP Mindframe - słuchawki dla graczy, które schłodzą nasze uszy

O ile gamingowa marka Omen od HP całkiem dobrze radzi sobie na rynku komputerów PC, a w szczególności laptopów dla graczy, to wchodzące w jej skład akcesoria nie cieszą się już zbyt dużą popularnością. Amerykański producent zaprezentował jednak nowe słuchawki, które zainteresować mogą wiele osób ceniących sobie przede wszystkim komfort użytkowania.

Jedną z najbardziej irytujących przypadłości słuchawek wokółusznych i nausznych (szczególnie tych ze skórzanymi nausznikami) jest fakt, że charakteryzują się słabą wentylacją i nasze uszy po kilku godzinach mocno się w nich nagrzewają oraz pocą, szczególnie przy takich temperaturach jakie ostatnio notujemy za oknem. Nowy headset HP ma schładzać nasze uszy nawet w czasie całodniowych sesji z ulubioną grą, eliminując tym samym te niepożądane zjawiska i zapewniając wyższy komfort użytkowania. W odróżnieniu jednak od innych chłodzących rozwiązań bazujących na wentylatorach czy specjalnych żelach, słuchawki Mindframe wykorzystują opatentowaną przez HP chłodzącą technologię termoelektryczną.

Słuchawki Mindframe wykorzystują opatentowaną przez HP chłodzącą technologię termoelektryczną

Headset wyposażono w termoelektryczne urządzenie umieszczono w obu słuchawkach, które odprowadza ciepło z komór akustycznych i kieruje je na zewnątrz (wykorzystywany jest tu efekt Peltiera). Osoby, które miały okazję wypróbować już słuchawki, porównują to doświadczenie do klimatyzacji i jeśli technologia ta rzeczywiście będzie tak efektywna jak obiecuje producent, to Mindframe mogą okazać się zbawieniem dla wielu graczy w czasie gorącego lata. Poza tym sprzęt pochwalić może się także samoregulującą się opaską, jednokierunkowym mikrofonem z technologią redukcji szumów czy wsparciem dla wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Premiera Mindframe planowana jest dopiero na drugą połowę roku, a HP nie ujawniło jeszcze ceny headsetu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Mindframe - słuchawki dla graczy, które schłodzą nasze uszy

 0