HP Omen Desktop - odświeżony gamingowy model z dwoma GPU

HP Omen Desktop - odświeżony gamingowy model z dwoma GPU

HP odświeżyło swój gamingowy desktop marki Omen. Wyróżnia się on ciekawym designem, możliwością rozbudowy, a także powinien przypaść do gustu fanom ekstremalnego overclockingu.

Przede wszystkim najnowsza wersja komputera Omen Desktop posiada dwa sloty na karty graficzne - mogą być to zarówno AMD Radeon RX 580, jak i Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. W odprowadzaniu ciepła pomagają równomiernie rozmieszczone otwory wentylacyjne wzdłuż całej konstrukcji obudowy, a także chłodzenie wodne. Trzon urządzenia stanowi procesor 7. generacji Intela, Kaby Lake z opcjami Core i5 oraz Core i7. Jeśli preferujemy produkty "Czerwonych", możemy zestaw wyposażyć w Ryzena. W kwestii przestrzeni magazynowej, możemy skorzystać z HDD, połączenia HDD i SSD lub samego dysku półprzewodnikowego. W sumie dostępnych jest wiele wariantów sprzętu, a najtańsze z nich oferują 8 GB DDR4 RAM, 4-rdzeniowy Ryzen 5 1400 oraz GTX 1060 z 3 GB GDDR5 VRAM. Cena takiego zestawu wynosi 899 USD. Natomiast w skład topowej konfiguracji wchodzi Intel Core i7-7700K, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB SSD + 2 TB HDD oraz GTX 1080 Ti z 11 GB DDR5X VRAM. Oczywiście zakup tego modelu wiąże się z proporcjonalnie większym kosztem - 2199 USD.

Odświeżony Omen łącznie posiada aż 10 portów USB, a także interesujący, otwierany panel, w którym znajdują się dwie kieszenie na dyski twarde.

Oprócz tego HP wprowadza także na rynek kilka gamingowych akcesoriów, takich jak stacja dokująca na zewnętrzną kartę graficzną, czy klawiaturę i mysz dla graczy. To pierwsze urządzenie zwane jest HP Accelerator i w swojej obudowie jest w stanie pomieścić zarówno GPU, jak i dysk twardy. Ponadto, posiada cztery porty USB 3.0 oraz jedno złącze USB typu C z obsługą Thunderbolt 3, dzięki któremu możemy podłączyć Accelerator pod laptopa. Nie wiadomo na razie jakie karty graficzne będą obsługiwane, ani czy akcesorium zadziała z laptopami innych producentów, ale cena w porównaniu do Razer Core jest dość atrakcyjna - 299 USD (w sprzedaży od sierpnia). Jeśli chodzi o gamingową klawiaturę HP, posiada ona przełączniki Cherry MX Red, mechanizmy N-key rollover oraz anti-ghosting i kosztuje 129 USD. Mysz natomiast jest tym razem opatrzona marką HP (a nie SteelSeries), a jej sensor charakteryzuje się DPI na poziomie 12,000. Oprócz tego akcesorium posiada mechaniczne przyciski, obsługuje makra, a także ma regulację wagi. Cena gryzonia to 59 USD. Obydwa urządzenia peryferyjne dostępne są w sprzedaży już teraz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Omen Desktop - odświeżony gamingowy model z dwoma GPU

 0