HP Omen X 2S - pierwszy gamingowy laptop z dwoma ekranami

HP Omen X 2S - pierwszy gamingowy laptop z dwoma ekranami

HP wprowadza na rynek szereg nowych produktów gamingowych, które maja uzupełnić linię produktów Omen oraz Pavilion. Podczas imprezy HP Gaming Festival w Pekinie, producent pokazał kilka gamingowych laptopów, peryferia dla graczy, monitory a nawet gamingowy fotel. Wszystkie nowości mają trafić do sprzedaży w okresie wakacyjnym. Najjaśniejszym punktem pokazu w Chinach był jednak nowy laptop HP Omen X 2S, który określany jest jako "pierwszy gamingowy laptop z dwoma ekranami". Urządzenie to posiada dodatkowy wyświetlacz tuż nad klawiaturą, który ma "wstrząsnąć podstawami tego co oczekujemy po laptopie do gier, z ogromnymi możliwościami wielozadaniowości oraz dedykowanymi skrótami klawiszowymi".

Dodatkowy ekran to niepozorny dodatek, który może bardzo ułatwić graczom życie.

Z badań HP wynika, że 8 procent graczy korzysta ze smartfona podczas rozgrywki w celu komunikacji, 61 procent słucha muzyki a 49 procent ogląda w międzyczasie streamy z gier i przegląda zawartość internetu. Dodatkowy ekran w HP Omen X 2S ma skupić uwagę ponownie na sprzęcie do gier. Usytuowany nad klawiaturą, dotykowy, 6-calowy ekran ma szeroki wachlarz zastosowań, umożliwiając komunikację poprzez różne aplikacje, przeglądanie Spotify, oglądanie Twitch czy YouTube, a nawet pozwala na zarządzanie ustawieniami sprzętu. Wszystko to bez przerywania akcji na ekranie głównym.

To jednak nie wszystko, bo chyba najciekawsza funkcja z całej listy umożliwia kopiowanie wybranego fragmentu ekranu głównego na ekran dodatkowy i to w czasie rzeczywistym. Co nam to daje? Chociażby możliwość przeniesienia i powiększenia mapy obszaru danej gry na drugi ekran. Prócz dodatkowego wyświetlacza, HP Omen X 2S wyposażono w ekran główny o przekątnej 15,6 cala, który pracuje z rozdzielczością 1080p przy odświeżaniu 144 Hz lub 240 Hz. Istnieje również opcja wyboru ekranu 4K HDR 60 Hz. W środku znajdziemy do wyboru procesory Intel Core najnowszej generacji aż do ośmiordzeniowego Core i9 oraz maksymalnie kartę graficzną  Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q. Przy tych parametrach laptop ma zaledwie 20 mm grubości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Omen X 2S - pierwszy gamingowy laptop z dwoma ekranami

 0