HP Omen X Compact Desktop - plecak pod VR i komputer stacjonarny w jednym

HP Omen X Compact Desktop - plecak pod VR i komputer stacjonarny w jednym

W ubiegłym roku producenci sprzętu PC zaczęli wprowadzać do swojej oferty dość dziwne komputery w formie plecaków, które dedykowane były headsetom VR. Dzięki tego typu mobilnym sprzętom użytkownicy HTC Vive i Oculus Rift nie musieli użerać się z długimi kablami.

Jednym z pierwszych producentów, którzy zaprezentowali prototyp takiego PC, było HP, teraz natomiast amerykański producent zapowiedział jego drugą generację, która nosi nazwę Omen X Compact Desktop. W tym przypadku twórcy postawili jednak na zdecydowanie wszechstronniejsze zastosowanie, ponieważ urządzenie pozwala nie tylko cieszyć się (względnie) bezprzewodowym VR, ale dzięki zastosowaniu stacji dokującej, nieco w stylu Nintendo Switch, posłuży też jako typowy stacjonarny komputer. Jest to na pewno krok w dobrym kierunku, ponieważ jego poprzednik pozwalał jedynie na użytkowanie w formie plecaka  dla wirtualnej rzeczywistości, natomiast tutaj otrzymujemy dwa w jednym, przez co nie musimy kupować osobnego sprzętu dedykowanego Vive czy Rift.

Omen X Compact Desktop to zdecydowanie bardziej wszechstronne urządzenie niż prezentowany przez HP w ubiegłym roku plecak VR, zainteresowani muszą jednak liczyć się z dużym wydatkiem

Tym bardziej, że Omen X Compact Desktop pochwalić może się naprawdę mocną specyfikacją, ponieważ pod jego maską znajdziemy procesor Intel Core i7 siódmej generacji (Kaby Lake), 16 GB pamięci RAM DDR4, 1 TB dysk SSD PCIe oraz fabrycznie podkręcona kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1080. Taka konfiguracja powinna przełożyć się na zadowalającą wydajność nawet do grania w 4K. Cena komputera jest naprawdę wysoka i za podstawowy sprzęt wraz ze stacją dokującą zapłacić trzeba będzie 2499 USD, a jeśli chcemy korzystać z niego jak plecaka VR, to musimy dokupić dodatkowe akcesoria w postaci pasków i mocowań, które wyceniono na 599 USD. W Europie trzeba przygotować się na jeszcze większy wydatek, ponieważ komplet wyceniono tu na 3399 EUR. Omen X Compact Desktop trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie w sierpniu bieżącego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Omen X Compact Desktop - plecak pod VR i komputer stacjonarny w jednym

 0