HP Omen X VR PC Pack - komputer w formie plecaka

HP Omen X VR PC Pack - komputer w formie plecaka

Firma HP zaprezentowała pierwsze zdjęcia i ogólne dane na temat Omen X VR PC Pack. Tak samo jak w przypadku plecaka MSI, jest to komputer zakładany na plecy, którego głównym przeznaczeniem ma być współpraca z goglami VR.

Pierwsza firmą, która zaprezentowała komputer w formie plecaka była firma MSI. W ślad za nią poszli inni producenci. Jak na razie HP stworzyło jedynie prototyp, więc szczegóły na temat nowego komputera pozostają tajemnicą. Zdradzono jedynie, że jego specyfikacja będzie się różnić w zależności od wybranego wariantu, ale na pewno obejmie nowe procesory z serii Intel Core 7. generacji i5 / i7, maksymalnie 32 GB pamięci DDR4 oraz nośnik M.2 SSD o pojemności do 512 GB. Reszta podzespołów pozostaje nieznana, jednakże można się spodziewać, że wydajność komputera będzie całkiem wysoka. W końcu powstaje on z myślą o Wirtualnej Rzeczywistości. Poza tym prototyp oferuje po dwa porty USB Type-A i USB 3.1 Type-C, jedno HDMI oraz złącza audio. Całość ma ważyć około 4,5 kg.

HP Omen X VR PC Pack to kolejny po produktach MSI oraz Zotac komputer umieszczony w plecaku, przeznaczony do współpracy z goglami VR.

HP zapowiedziało, że nowy pecet będzie wyposażony w akumulator mający zapewnić około godzinę pracy bez konieczności ładowania. A więc to dość niewiele jak na zabawę w wirtualnej rzeczywistości, dlatego w zestawie powinny się znaleźć dwa akumulatory. Podobno będzie się dało je wymienić "w locie", dzięki obecności trzeciej baterii mającej zasilać komputer podczas podłączania nowego akumulatora. Cena i data wprowadzenia modelu HP Omen X VR PC Pack do sprzedaży na razie jest nieznana. Przedstawiciel HP wyjawił jednak, iż jego firma ma zamiar oficjalnie zaprezentować ten produkt w ciągu najbliższych miesięcy. Jest to mało precyzyjne określenie, jednakże można przypuszczać, że pierwsza prezentacja odbędzie się na czerwcowych targach E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Omen X VR PC Pack - komputer w formie plecaka

 0