HP prezentuje laptopa gamingowego OMEN Transcend 14 na targach IEM 2024

HP prezentuje laptopa gamingowego OMEN Transcend 14 na targach IEM 2024

Podczas tegorocznego wydarzenia Intel Extreme Master firma HP i powiązane z nią marki Omen oraz HyperX zaprezentowały laptopa dla graczy. OMEN Transcend 14 z systemem audio i peryferiami od HyperX miał niedawno swoją globalną premierę na międzynarodowych targach CES 2024. Laptop gamingowy wkracza właśnie do Polski.

OMEN Transcend 14 wyposażono w 14-calowy wyświetlacz OLED 2,8K z częstotliwością odświeżania 120 Hz VRR z certyfikatem IMAX Enhanced. Laptop posiada 16-rdzeniowy procesor Intel Core Ultra 9 185H i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070. Internetowi twórcy mogą wykorzystać jednostkę NPU urządzenia i wtyczki OpenVINO dla studia OBS, aby strumieniowanie i rozgrywka przy zwiększonej, nawet o 24,6% liczbie klatek na sekundę (FPS) były jeszcze płynniejsze. W pełni automatyczna, dynamiczna częstotliwość odświeżania (DRR) w OMEN Gaming Hub pozwala na responsywną rozgrywkę bez zakłóceń, a to głównie za sprawą automatycznego przełączania między różnymi częstotliwościami odświeżania (w zależności od zawartości i trybu zasilania). Może to wydłużyć czas pracy na baterii nawet o 7%, a w trybie ECO nawet do 20%.

OMEN Transcend 14 wyposażono w 14-calowy wyświetlacz OLED 2,8K z częstotliwością odświeżania 120 Hz VRR z certyfikatem IMAX Enhanced. Laptop posiada 16-rdzeniowy procesor Intel Core Ultra 9 185H i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070.

HP prezentuje laptopa gamingowego OMEN Transcend 14 na targach IEM 2024

Urządzenie oferuje wsparcie sztucznej inteligencji i oprócz rozwiązań dostarczonych przez Intela oraz firmę NVIDIA, na pokładzie znajdziemy narzędzie Otter.ai. Pozwala ono na transkrypcję na żywo i napisy w czasie rzeczywistym podczas spotkań lub zajęć oraz zapisywanie transkrypcji dźwięku i notatek generowanych przez sztuczną inteligencję.

OMEN Transcend 14 zawiera wbudowany moduł do parowania urządzeń audio wraz z rozwiązaniem o bardzo niskim opóźnieniu (ULL). Jest pierwszym gamingowym laptopem z łącznością ULL 2,4 GHz, obsługiwaną przez HyperX Cloud III Wireless Headset. 9 Dzięki temu gracze mogą łprzełączać się między komputerem a konsolą.

Jednocześnie warto wspomnieć, że Omen i HyperX zostały oficjalnym partnerem technologicznym Riot Games. Głównym celem współpracy jest wspieranie e-sportu i największych wydarzeń w kluczowych tytułach jak League of Legends, Valorant i TFT oraz wymiana doświadczeń przy opracowywaniu przyszłych produktów oraz innowacji technologicznych, które wzmocnią wrażenia z gier i e-sportu dla graczy na całym świecie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP prezentuje laptopa gamingowego OMEN Transcend 14 na targach IEM 2024

 0