HP prezentuje modularny komputer Elite Slice

HP prezentuje modularny komputer Elite Slice

Temat komputerów z modułowymi komponentami nie jest nam obcy. Projekty takowych pojawiały się już w przeszłości. Dla przykładu, można podać tutaj chociażby Christine Razera czy Revo Build Acera. Nawet Microsoft poczynił w tym kierunku pewne kroki patentując design takiego PC-ta. Ostatnio jednak o sprawie zrobiło się cicho, a impas właśnie przełamuje HP.

Wątek modularnych komputerów powraca - tym razem pod postacią HP Elite Slice 

Elite Slice to komputer z wymiennymi modułami, aby jak najbardziej uprościć proces jego budowania. Zmiana komponentu na model o lepszych parametrach jest więc dziecinnie prosta – wystarczy odpiąć odpowiedni moduł, a następnie zastąpić go nowym. W tym momencie dochodzi jednak kwestia tego, jak bardzo możemy ingerować w sam system. Producent jest na etapie szukania przedsiębiorstw, z którymi mógłby rozpocząć współpracę nad wymiennymi napędami optycznymi, systemem audio czy bezprzewodowym ładowaniem. Podstawowe składowe komputera takie jak procesor, pamięć RAM czy podsystem graficzny mają być dostarczane bezpośrednio przez HP - i nie będą wymienne.

A jeśli już poruszyliśmy temat podzespołów, to Elite Slice będzie ponoć wyposażony w procesor Intel Core i7 oparty o architekturę Skylake wraz z pamięcią RAM do 32 GB i dyskiem SSD o pojemności do 512 GB. Sprzedaż maszyny ma wystartować we wrześniu z ceną początkową wynoszącą 700 dolarów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP prezentuje modularny komputer Elite Slice

 0