HP prezentuje na CES 2021 nowe laptopy i słuchawki

HP prezentuje na CES 2021 nowe laptopy i słuchawki

HP zapowiedziało na targach CES 2021 liczne rozwiązania, do których zaliczają się m.in. jeszcze większe wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz usprawnione funkcje, przygotowane z myślą o pracy poza biurem czy różne projekty opracowane dla dzisiejszego, hybrydowego świata.  Komputery i inne urządzenia wykorzystywane do pracy poza biurem nigdy nie były bardziej istotne, więc w tym roku producent przedstawił na CES 2021 rozwiązania stworzone z myślą o hybrydowych środowiskach pracy oraz rozwijających się studiach twórczych, wszystko po to, by usprawnić sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Ponieważ połowa pracowników na całym świecie nadal pracuje zdalnie z powodu pandemii COVID-19, pojawiają się nowe przypadki użycia komputerów przez osoby stale przebywające w domu. Od wybuchu pandemii, czas spędzany przy PC wzrósł aż o siedem godzin tygodniowo. W niektórych przypadkach, doprowadziło to do wzrostu codziennej kreatywności, takiej jak - fotografowanie, pisanie opowiadań lub artykułów oraz transmisje na żywo, które są obecnie trzema najpopularniejszymi czynnościami wśród użytkowników.

HP zapowiedziało na targach CES 2021 liczne rozwiązania do tworzenia, współpracy i łączenia się, niezależnie od tego, gdzie przebywa użytkownik.

HP prezentuje na CES 2021 nowe laptopy i słuchawki

Ale praca i pozostanie w domu nie zawsze są proste, ponieważ tylko 30% ludzi ma przestrzeń, w której mogą zamknąć drzwi i odciąć się od innych domowników. Pomimo tego, 72% pracowników umysłowych chce rozwoju hybrydowego modelu zdalnego biura, dodatkowo, 48% przedstawicieli generacji rozważa w przyszłości rozszerzenie swojej niezależnej działalności, wymagając przy tym rozwiązań z łatwiejszą współpracą i funkcjami "mikromobilności". HP Elite Dragonfly G2 daje ludziom swobodę poruszania się po domu lub biurze, jako lekki, kompaktowy biznesowy laptop konwertowalny o masie początkowej mniejszej niż 1 kg. Urządzenie oferuje wysoką wydajność dzięki procesorom Intel Core 11-generacji i nowej, zintegrowanej grafice Intel. HP Elite Dragonfly G2 pozwoli również pozostać użytkownikom w kontakcie, za pośrednictwem łącza 5G lub gigabitowej klasy łączność LTE 4G z wbudowaną funkcją Tile.

HP Elite Dragonfly Max dostępny jest w kolorze Sparkling Black lub Dragonfly Blue. Zapewnia on przejrzystą współpracę dzięki ulepszonym funkcjom, takim jak: cztery szerokozakresowe mikrofony z optymalizacją dźwięku, sterowaną przez SI, 5 Mpix kamerze z IR do prowadzenia wideorozmów oraz wyświetlaczowi HP Eye Ease z technologią redukcji niebieskiego światła i certyfikatem Eyesafe, do pracy, przeglądania internetu lub prowadzenia rozmów, bez obciążania oczu. HP Elite Wireless Earbuds to słuchawki douszne posiadające spersonalizowane strojenie dźwięku oraz regulowaną redukcję szumów. Słuchawki płynnie przechodzą od rozmowy konferencyjnej na komputerze do odtwarzania muzyki na telefonie, za pomocą prostej aplikacji na Windows 10, iOS lub Android. Elite Wireless Earbuds będą oferowane w pakiecie z Elite Dragonfly Max lub dostępne osobno w sprzedaży.

HP Elite Folio zwiększa produktywność dzięki platformie obliczeniowej Qualcomm Snapdragon TM 8cx Gen 2 5G zapewniającej wielogigabitowe prędkości połączeń z opcjonalną łącznością 5G, Wi-Fi 6 i do 24,5 godzin odtwarzania materiałów wideo. Charakteryzujący się elastyczną, magnezową konstrukcją typu unibody, Elite Folio łączy to, co ludzie kochają w swoim telefonie, tablecie i komputerze PC w jednym urządzeniu. Dodatkowym atutem jest 76-stopniowe pole widzenia kamery internetowej, podwójne mikrofony i głośniki wysokiej klasy od Bang & Olufsen. Wyświetlacz o przekątnej 13,5-cala wyposażono w opcjonalny panel z filtrem prywatności HP Sure View Reflect w tym kamerkę internetową HD z wbudowaną zaślepką zapewniającą większe bezpieczeństwo. Od pracy do domu, Elite Folio może zaadaptować się do każdego otoczenia, dzięki mniejszej liczbie wentylatorów i cichej klawiaturze. Urządzenie zawiera również zawsze gotowe pióro HP Elite Slim Active Pen ze zintegrowaną podstawką do ładowania i przechowywania.

HP EliteBook 840 G8 Aero daje ludziom swobodę poruszania się i sprostania wymaganiom ich wielozadaniowego dnia pracy z dowolnego miejsca. Z masą startową poniżej 1,13 kg. ten komputer wyposażony jest w: procesory Intel CoreTM 11-generacji, zintegrowane funkcje TileTM, Wi-Fi oraz opcjonalnie łączność 5G LTE.32 Ludzie mogą pracować razem (online), dzięki zintegrowanej kamerze HD 720p, trzeciemu mikrofonowi, skierowanym do góry głośnikom i dźwiękowi opartemu na sztucznej inteligencji. To jeden z najbezpieczniejszych komputerów biznesowych. Sprzęt posiada szereg funkcji HP Secure, które zapewniają bezpieczeństwo poufnych danych, w tym kamerkę HP Privacy Camera oraz opcjonalnie funkcję HP Sure View Reflect, która chroni przed tzw. Visual Hacking’iem i pozwala użytkownikom na dyskretną pracę, pokazując jedynie odblaskowe wykończenie w momencie, gdy ekran jest oglądany z boku. Konstrukcja HP EliteBook 840 G8 Aero została wyposażona w nową obudowę ze stopu magnezu, która w 90% wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu.

HP prezentuje na CES 2021 nowe laptopy i słuchawki

Wśród pozostałych, nowych urządzeń HP znajdują się między innymi: HP EliteBook x360 1030 G8, HP EliteBook x360 1040 G8 oraz HP Elite x2 G8. Warto wspomnieć też o HP Smart Support, który zapewnia szybkie rozwiązywanie problemów związanych z IT, aby utrzymać pracowników w gotowości do pracy. Stworzone w oparciu o rozwiązania bazujące na wiedzy, nowe całość oddaje moc sztucznej inteligencji w ręce klientów, dzięki telemetrii w chmurze. Smart Support w bezpieczny sposób dostarcza agentom pomocy technicznej firmy HP wgląd w stan urządzeń i dane konfiguracyjne, które umożliwiają im szybkie przeglądanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z urządzeniami. Dzięki temu, rozmowy z działem pomocy technicznej są krótkie, a pracownicy mają czas na powrót do pracy. Tę nową opcję można pobrać na wybranych urządzeniach firmy HP. HP Business Boost oferuje unikalne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, aby pomóc im w zarządzaniu produktywnością zdalnych pracowników z dowolnego miejsca, dzięki prostemu rozwiązaniu dla komputerów i drukarek.

HP ENVY 14 to mobilne studio kreatywne, dające ludziom swobodę tworzenia i pozostawania w kontakcie z dowolnego miejsca. Opcjonalny, dotykowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:10 i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) zapewnia o 11% większy obszar wyświetlania, niż tradycyjny laptop 16:9. 40Jest to także pierwszy laptop HP o przekątnej 14 cali, wyposażony w kalibrację kolorów z Delta E, zapewniającą wierne odwzorowanie barw zaraz po wyjęciu z pudełka. Do dyspozycji jest dostosowywanie ustawień wyświetlania w zależności od scenariusza twórczego, dzięki oprogramowaniu HP Display Control. Na podstawie przebiegu pracy danej osoby, procesory Intel CoreTM 11. generacji oraz grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q dostosowują się do stylu użytkowania, poprzez cztery różne ustawienia w programie HP System Control. Urządzenie wyposażono ponadto w zaawansowany system termiczny, wykorzystujący czujnik termoelektryczny IR w oprogramowaniu HP Performance Control.

Dzięki HP Dynamic Power użytkownik może osiągnąć nawet 16,5 godziny pracy na baterii. ENVY 14 zawiera fizyczną migawkę do kamery internetowej, dedykowany przycisk wyciszania mikrofonu na klawiaturze oraz funkcję AI Noise Removal, która inteligentnie wycisza szumy tła podczas korzystania z głośników, słuchawek lub mikrofonu w trakcie rozmów wideo, audio i nagrań. Umożliwia także przesyłanie bezprzewodowe zdjęć, filmów, dokumentów i innych materiały między komputerem PC, a urządzeniami przenośnymi dzięki HP QuickDrop. Monitory HP M-Series FHD o smukłej konstrukcji zaprojektowano z myślą o pracownikach domowych i twórcach, którzy muszą być produktywni. Dzięki certyfikatowi Eyesafe, oczy zachowują komfort podczas pracy z zawsze włączoną technologią redukującą niebieskie światło, bez wpływu na dokładność koloru. Kolory pozostają wierne rzeczywistości i żywe podczas oglądania zawartości, z 99% sRGB dla szerszej gamy kolorów.48 Modele M24f, M27f i M32f FHD są wyposażone w trójstronną, bezramkową konstrukcję z Full HD, zapewniającą wyrazistość obrazu i szerokie kąty widzenia. Miejsca pracy mogą pozostać czyste i zorganizowane dzięki zintegrowanemu zarządzaniu kablami z tyłu podstawy, co zmniejsza plątaninę przewodów.

Monitory HP E24u G4 oraz HP E27u G4 wspierają politykę "czystego biurka", dzięki szybkiej i łatwej w użyciu łączności USB-C, która może zasilać podłączony laptop do 65 W. Dla pracowników domowych i biurowych, którzy potrzebują prostej konfiguracji z wieloma ekranami, monitory te oferują niezwykłą ergonomię, rozbudowaną i łatwą łączność za pomocą różnych portów oraz ochronę przed niebieskim światłem, dzięki technologii HP Eye Ease, która pomaga w osiągnięciu wielogodzinnej produktywności. Przycisk zasilania monitora pozwala na wybudzenie lub uśpienie monitora i laptopa, nawet gdy jego pokrywa jest zamknięta. Mysz HP 635 Multi-Device Wireless jest doskonałym towarzyszem podróży - od pracy do domu, z nawet rocznym czasem pracy na baterii. Umożliwia połączenie z maksymalnie trzema różnymi urządzeniami za pomocą adaptera USB lub do dwóch urządzeń za pomocą Bluetooth, aby zapewnić nieprzerwane przejście między komputerem i tabletem. Dodatkowo, cztery w pełni programowalne przyciski mogą aktywować predefiniowane polecenia, takie jak cofanie i ponowne uruchamianie (boczne przyciski) maksymalnie 10 aplikacjach, w tym: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, AutoCAD, SolidWorks, Sketch Up, Chrome i Zoom.

HP prezentuje na CES 2021 nowe laptopy i słuchawki

Plecak i torba na laptopa 15.6-cala HP Renew Travel są wykonane, z włókien uzyskanych z recyklingu plastikowych butelek. Te lekkie torby zapewniają wygodę podróżowania, dzięki regulowanym paskom i wielu kieszeniom wewnątrz oraz na zewnątrz torby, które pomagają w organizacji. Wyściełane kieszenie i elastyczne, antykradzieżowe paski na suwaki, zapewniają odpowiednią ochronę dla laptopa o przekątnej do 15,6 cala. Więcej informacji na temat urządzeń oraz innowacji HP ogłoszonych na CES 2021 można znaleźć na tej stronie.

Ceny i dostępność:

• HP Elite Dragonfly G2 ma być dostępny w marcu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
• HP Elite Dragonfly Max ma być dostępny w kwietniu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
• Słuchawki HP Elite Wireless Earbuds mają być dostępne w kwietniu br. Cena zostanie podana

• HP Elite Folio ma być dostępny w lutym br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
• HP EliteBook 840 Aero G8 ma być dostępny w marcu br. Ceny zostaną podane bliżej daty
premiery.
• HP Smart Support ma być dostępny w marcu br..
• HP EliteBook x360 1030 G8 oraz HP EliteBook x360 1040 G8 mają być dostępne w marcu br.
Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
• HP Elite x2 G8 ma być dostępny w kwietniu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
• HP ENVY 14 ma być dostępny w marcu br., w cenie od 4799 zł.
• Monitory HP M-Series FHD mają być dostępne w kwietniu br., w cenie od 599 zł.
• Monitory HP E24u G4 oraz HP E27u G4 mają być dostępne w lutym br., w cenie 999 zł oraz 1399
zł.
• HP 635 Multi-Device Wireless Mouse ma być dostępna w lutym br., w cenie ok. 350 zł.
• Plecak i torba na laptopa HP Renew Travel 15.6-cala mają być dostępne w lutym br. w cenie 159
zł oraz 129 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP prezentuje na CES 2021 nowe laptopy i słuchawki

 0