HP prezentuje nowe laptopy z serii Spectre oraz Envy

HP prezentuje nowe laptopy z serii Spectre oraz Envy

To już chyba znak czasów, że HP zdecydowało się zaprezentować swoje nowe hi-endowe laptopy i tablet skierowane do kreatywnych użytkowników na festiwalu w Cannes. Najbardziej interesującym spośród zaprezentowanych urządzeń wydaje się być Spectre x2, czyli hybryda tabletu z laptopem w stylu Surface Pro z doczepianą klawiaturą i stopką wykonaną z nierdzewnej stali.

HP w tym przypadku celuje w osoby korzystające z Windows Ink i zajmujące się grafiką. Tegoroczny wariant doczeka się znaczącego update’u i wyposażono go w rysik wykrywający siłę nacisku (certyfikowany Ink), 12,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 3000x2000 pikseli oraz odczepianą pełnowymiarową klawiaturę. Nie powinniśmy także narzekać na wydajność, ponieważ za tę w najmocniejszym wariancie odpowiadają procesor Intel Core i7 (Kaby Lake) z grafiką Iris Plus 650 (ze wsparciem nawet dwóch zewnętrznych monitorów 4K), 16 GB pamięci RAM DDR, 1 TB dysk SSD PCIe i bateria zapewniająca do 8 godzin pracy. Znajdziemy tu także głośniki stereo Bang & Olufsen, USB 3.0 typu C, obsługę WiFi 802.11ac 2x2 i Bluetooth 4.2. Premiera Spectre x2 odbędzie się w przyszłym miesiącu, a cena zaczynać będzie się od 1599 EUR. Kolejny model to już bardziej tradycyjny laptop Envy 13, który stanowić ma alternatywę dla Macbooka Air, oferując podobną specyfikację, czyli panel Full HD, 128 GB dysk SSD i procesor Intel Core i5 (Kaby Lake) z grafiką  Intel Iris, a całość zamknięto w smukłej i lekkiej formie. Premiera także w czerwcu, a cena zaczynać będzie się od 899 EUR. 

HP zaprezentowało na festiwalu w Cannes swoje nowe produkty, w tym nowe wersje hybrydowych Spectre x2 czy Envy x 360, które doczekały się odświeżenia specyfikacji

Envy 17 to sprzęt oferujący więcej mocy i większy ekran, ale wiąże się to także z wyższą ceną. Ten posiada aż 16 GB pamięci RAM, procesor Kaby Lake Core i7-7500U, 17,3-calowy panel Full HD (dotykowy z obsługą rysików) oraz kartę graficzną Nvidia GeForce 940MX. Znajdziemy tu również 1 TB dysk HDD (7200 RPM), głośniki stereo Bang & Olufsen i kamerkę IR z obsługą Windows Hello. Laptop trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie od 1099 EUR. Ostatni z nowych modeli HP to Envy x 360, czyli 15,6-calowy konwertowalny laptop z możliwością odchylenia ekranu o 360°. W tym przypadku zdecydować możemy się na kilka wariantów procesora (Intel Core i5 i i7, jak również AMD A9 i A12), a dotykowy ekran 1080p jest w pełni kompatybilny z Windows Ink. Jeśli chodzi o grafikę, to w zależności od procesora otrzymujemy Intel HD lub Radeon R7, a nie zabrakło też kamerki Full HD z obsługą Windows Hello, dwóch mikrofonów, głośników Bang & Olufsen i 1 TB dysku HDD. Bateria pozwolić ma na 8 godzin i 45 minut pracy w przypadku modelu z układem Intela na pokładzie i nieco krócej z rozwiązaniem AMD. Obie wersje trafią do sprzedaży w czerwcu, a cena zaczynać będzie się od 749 EUR za wariant z CPU AMD oraz 899 EUR za laptopa z Intel Core na pokładzie.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP prezentuje nowe laptopy z serii Spectre oraz Envy

 0