HP prezentuje Z2 Mini G3 – małą stację roboczą

HP prezentuje Z2 Mini G3 – małą stację roboczą

HP zaprezentowało nowy, miniaturowy komputer o nazwie Z2 Mini G3. Jest to stacja robocza z kartą graficzną z serii Nvidia Quadro.

Komputer ma wymiary 21,6 x 21,6 x 5,8 cm, czyli jest nieco większy od PC-tów z serii Intel NUC. Jednocześnie jest mniejszy od innych stacji roboczych, stworzonych z myślą o profesjonalistach.

HP Z2 Mini G3 obsługuje procesory Intela z serii Core i3, Core i5, Core i7, a także Xeon E3. Pozwala na zamontowanie maksymalnie do 32 GB pamięci RAM DDR4 SO-DIMM. Komputer można kupić w wersji z kartą graficzną Nvidia Quadro M620 z 2 GB pamięci VRAM. Zestaw pozwala na zamontowanie dysku SSD M.2 oraz tradycyjnego, w rozmiarze 2,5 cala. Producent deklaruje, że slot M.2 został tak umieszczony, aby dysk był chłodzony przez system chłodzenia karty graficznej.

Komputer będzie dostępny w dwóch wersjach – Entry oraz Performance. Obie będą się od siebie różnić jedynie dostępnymi złączami na tylnym panelu. Wersja Entry będzie miał trzy złącza DisplayPort oraz dwa USB 3.0 typu A. Model Performance dodaje kolejny port DisplayPort i dwa USB 3.1 typu C. Poza tym oba warianty będą jeszcze oferować dwa złącza USB 3.0 typu A na boku obudowy.

HP zapewnia, że nowa stacja robocza jest o 63% cichsza od pozostałych PC-tów tego typu. Z2 Mini G3 przeszedł też – jak obiecuje producent - rygorystyczne testy, które trwały trzy razy dłużej niż zazwyczaj.

HP Z2 Mini G3 zadebiutuje w grudniu w cenie zaczynającej się od 699 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP prezentuje Z2 Mini G3 – małą stację roboczą

 0