HP przypadkiem opublikowało specyfikację procesorów Intel Whiskey Lake

HP przypadkiem opublikowało specyfikację procesorów Intel Whiskey Lake

HP uruchomiło stronę internetową, na której umieszczono częściową listę laptopów, które firma zamierza wprowadzić do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Lista ta zawierała również specyfikację urządzeń, wliczając w to wciąż jeszcze niezapowiedziane oficjalnie procesory - w tym przypadku generację Intel Whiskey Lake. Strona szybko zniknęła z sieci i jednak jak zwykle w takich przypadkach, ktoś zdążył zapisać dostępne informacje i przekazać je dalej. Procesory z nowej serii zapewne pojawią się w dostawach w drugiej połowie tego roku. Nadchodzące Whiskey Lake-U mają za zadanie zastąpić istniejące obecnie na rynku procesory Kaby Lake-R. Whiskey Lake jest trzecim i ostatnim udoskonaleniem procesu 14 nm, przed przejściem na 10 nm z układami Cannon Lake w przyszłym roku.

Nadchodzące Whiskey Lake-U mają zastąpić istniejące obecnie na rynku procesory z rodziny Kaby Lake-R

 

HP przypadkiem opublikowało specyfikację procesorów Intel Whiskey Lake

Procesory Whiskey Lake-U są produkowane w oparciu o trzecią generację procesu 14 nm. TDP nowych układów wynosi zaledwie 15 W, co sprawia, że te niskonapięciowe procesory będą bardzo popularne wśród ultrabooków, kompaktowych laptopów, komputerów All in One oraz mini PC. Według informacji zamieszczonych przez HP, nowa rodzina składać się będzie z trzech procesorów. Najsłabszy przedstawiciel serii Whiskey Lake to Intel Core i3-8145U taktowany zegarem bazowym 2,1 GHz i 3,9 GHz w trybie boost oraz posiadający 4 MB pamięci podręcznej. Niestety producent laptopów nie sprecyzował ilości posiadanych przez procesor rdzeni. Zakładamy jednak, że Intel Core i3-8145U będzie posiadać dwa rdzenie oraz technologię hyper-threading.

Nieco wyżej w hierarchii znajduje się Intel Core i5-8265U z czterema rdzeniami i ośmioma wątkami. Procesor ten pracuje z częstotliwością bazową 1,6 GHz, a maksymalne taktowanie to 4,1 GHz. Jednostka ta posiada 6 MB pamięci cache. Ostatni procesor z rodziny, który będzie flagową jednostką serii, to Intel Core i7-8565U, którego zegar bazowy ustawiono na 1,8 GHz, a maksymalne taktowanie wynosi 4,6 GHz. Procesor ten posiada 8 MB pamięci cache. Z opublikowanej przez HP specyfikacji wynika również, że procesory Whiskey Lake-U będą posiadać zintegrowany układ graficzny Intel UHD 620, ten sam który jest obecny w niskonapięciowych procesorach Kaby Lake-R.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP przypadkiem opublikowało specyfikację procesorów Intel Whiskey Lake

 0