HP skończyło z Rosją, zamykając rosyjską witrynę internetową

HP skończyło z Rosją, zamykając rosyjską witrynę internetową

HP zakończyło proces wycofywania się z Rosji, zgodnie z wymogami sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone w odpowiedzi na inwazję Ukrainy.

Ostatnio firma zamknęła swoją rosyjską witrynę internetową, która zazwyczaj udostępniała sterowniki oraz centrum wsparcia w języku rosyjskim. HP usunęło Rosję ze swojej listy krajów/regionów oraz zamknął wszystkie strony docelowe. Próba dostępu do strony internetowej HP Rosja przekierowuje użytkowników na stronę Kazachstanu, ponieważ język rosyjski jest jednym z używanych tam języków. Pomimo możliwości pobrania sterowników dla notebooków, drukarek i innych urządzeń, firma HP w Kazachstanie nie oferuje wsparcia technicznego online.

HP zgodnie z wymogami sankcji wyłączyło rosyjską i białoruską witrynę internetową.

HP również wycofało swoją witrynę internetową z Białorusi i wstrzymało sprzedaż, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Podobnie jak w przypadku Rosji, strona docelowa HP dla Białorusi przekierowuje na stronę Kazachstanu. HP Enterprise zakończyło swoją działalność w Rosji i na Białorusi w 2022 roku. 

Rosyjski serwis informacyjny wskazał, że HP nie poinformowało swoich użytkowników ani nie wysłało do nich powiadomień, tak jak uczyniło to Microsoft. Jednak decyzja HP o wycofaniu się z Rosji i Białorusi została podjęta i wprowadzona w życie w marcu 2022 roku. W rezultacie firma zaprzestała już eksportu nowych produktów.

W tym czasie ogólnokrajowa sprzedaż HP gwałtownie spadła, ustępując miejsca innym firmom, takim jak chińska marka Pantum, specjalizująca się w produkcji drukarek. Pantum obecnie kontroluje aż 53% rosyjskiego rynku drukarek, który przed rokiem 2022 wynosił 16%. Warto zauważyć, że firma Epson odnotowała wzrost o 22,1% i nadal prowadzi aktywną stronę docelową dla Rosji. Jednakże ta sytuacja może ulec zmianie, ponieważ również w 2022 roku Epson wstrzymał eksport do Rosji i Białorusi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP skończyło z Rosją, zamykając rosyjską witrynę internetową

 0