HP Spectre Folio może być najładniejszym laptopem typu 2w1

HP Spectre Folio może być najładniejszym laptopem typu 2w1

Seria laptopów HP Spectre od samego początku uchodziła za jedną z najbardziej stylowych i eleganckich w segmencie premium, a za sprawą najnowszego modelu o nazwie Spectre Folio, amerykański producent postanowił jeszcze bardzie podnieść poprzeczkę. Nie da się ukryć, że ten sprzęt typu 2w1 wygląda zjawiskowo i przykuwa wzrok, wyróżniając się na tle „zwykłych” metalowych konstrukcji. HP przyświeca tu filozofia nazywana przez firmę „manucrafturing”, która opiera się na precyzji, jaką dają maszyny, połączonej z ręcznie obrabianymi materiałami, które nadają całości szlachetności. W tym przypadku sięgnięto po roślinnie garbowaną skórę licową. Oczywiście podstawową strukturę stanowi tu metal (konkretniej stop magnezu), ale ten pokryto wspomnianą prawdziwą skórą, która wykorzystana została również do stworzenia nietypowego zawiasu (ten posiada też magnesy) pozwalającego na korzystanie z urządzenia w różnych pozycjach.

HP Spectre Folio to sprzęt typu 2w1, który powleczono wysokiej jakości prawdziwą skórą, dzięki czemu prezentuje się on naprawdę stylowo.

HP Spectre Folio

Oprócz tradycyjnego trybu notebooka, mamy też tryb multimedialny, który wysuwa ekran przed klawiaturę, ale wciąż daje nam dostęp do touchpada, co umożliwia nawigację po interfejsie systemu Windows 10. Oczywiście możemy też położyć wyświetlacz płasko lub korzystać z niego w trybie tabletu. Nie da się ukryć, że sprzęt wygląda przepięknie, a takie akcenty jak kontrastujące przeszycia i skóra w kolorze brązowym lub burgund dodaje mu tylko uroku. Poza tym, spodziewać można się, że z czasem skóra prezentować będzie się jeszcze lepiej, ale pozostaje obawa o trwałość zastosowanych materiałów, szczególnie w tak newralgicznych miejscach jak np. podpórka pod nadgarstki. Tak czy inaczej, jest to produkt skierowane do osób, które cenią sobie wygląd gadżetów technologicznych i traktują je jako modne dodatki, a nie jedynie narzędzie pracy.

HP Spectre Folio

Choć i na ten aspekt nie powinniśmy narzekać, ponieważ Spectre Folio wyposażono w procesor Intel Core i5 lub i7 8. generacji (nie są to jednak układy Coffee Lake, a modele Amber Lake z serii Y) - zapewne chodzi o Core i5-8200Y (1,3 GHz, 2 rdzenie / 4 wątki) i Core i7-8500Y (1,5GHz, 2 rdzenie / 4 wątki). Pod maską znajdziemy ponadto do 16 GB pamięci RAM typu DDR4 i nawet 2 TB dysk NVMe PCIe SSD. 13,3-wyświetlacz dostępny będzie na starcie w dwóch opcjach: Full HD o jasności 300 nitów lub energooszczędny (1 W) Full HD o jasności 400 nitów. Pod koniec roku trafić ma jednak do sprzedaży wariant 4K. Jeśli zaś chodzi o czas pracy na baterii, to procesor Amber Lake-Y z 1 W ekranem gwarantować mają do 18 godzin użytkowania na jednym ładowaniu. Poza tym, sprzęt dostępny będzie też w wersji z opcjonalnym gigabitowym modemem LTE i wsparciem dla eSIM. Cena urządzenia zaczyna się od 1299 USD (Core i5), ale za mocniejszy wariant (Core i7 i obsługa LTE) zapłacić trzeba będzie 1499 USD. Premiera planowana jest na 29 października.

HP Spectre Folio

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Spectre Folio może być najładniejszym laptopem typu 2w1

 0