HP uratowane przez koronawirusa. Xerox porzuca plan wrogiego przejęcia

HP uratowane przez koronawirusa. Xerox porzuca plan wrogiego przejęcia

W tym tygodniu Xerox powiedział, że globalny kryzys zdrowotny i wynikające z niego zawirowania rynkowe spowodowane przez Covid-19 stworzyły środowisko, które nie sprzyja ich staraniom o przejęcie HP Inc. W związku z tym Xerox wycofuje swoją ofertę przetargową i nie chce już nominować własnej listy dyrektorów, która zastąpi cały zarząd HP. Xerox, ogłaszając swoją decyzję, powiedział, że podjął ten krok z dużym rozczarowaniem, priorytetowo jednak traktuje zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich pracowników, partnerów i interesariuszy, stawiając je ponad wszelkie inne względy. Firma skorzystała również z okazji, aby podziękować akcjonariuszom Xerox i HP, którzy wspierali ich przez cały proces, dodając, że połączenie dwóch firm pozostaje nieodłączną długoterminową korzyścią finansową i strategiczną.

W związku z pandemią koronawirusa Xerox rezygnuje z wrogiego przejęcia HP za 33 miliardy dolarów. Nie wiadomo czy firma powróci do swoich planów, po ustabilizowaniu sytuacji.

HP wydało następujące oświadczenie w tej sprawie: Jesteśmy mocno zaangażowani w zwiększanie wartości dla akcjonariuszy HP. HP jest silną firmą o wiodącej pozycji na rynku w zakresie systemów osobistych, drukowania, drukowania 3D i produkcji cyfrowej. Mamy dobrą pozycję finansową i bilans, które umożliwiają nam pokonywanie nieprzewidzianych wyzwań, takich jak globalna pandemia, która jest teraz przed nami, przy jednoczesnym zachowaniu strategicznej opcjonalności na przyszłość. Koncentrujemy się na zaspokajaniu potrzeb ekosystemu naszych interesariuszy na całym świecie, dbając o to, aby w czasie kryzysu budować naszą siłę i odporność oraz przygotowywać firmę na przyszłe możliwości.

Oferta Xerox od samego początku wydawała się czymś nierealnym, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kapitalizacja rynkowa HP Inc. była ponad trzykrotnie wyższa niż Xerox. Dodając do tego niepewność dzisiejszego rynku, prawdopodobnie najlepiej jest ze spokojem, na chłodno jeszcze raz przemyśleć całą sprawę. Nie jest jasne, czy Xerox ponownie podejmie próbę przejęcia, gdy pandemia zacznie wygasać, chociaż biorąc pod uwagę, jak wiele nieprzyjemnych rzeczy pojawiło się w tej sprawie między obiema firmami, może nas czekać jeszcze kilka niespodzianek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP uratowane przez koronawirusa. Xerox porzuca plan wrogiego przejęcia

 0