HP zapowiada nową generację gogli VR

HP zapowiada nową generację gogli VR

HP zapowiada kolejną generację VR. Firma opublikowała zwiastun swojego nowego headsetu wirtualnej rzeczywistości, który opracowywany jest we współpracy z Microsoftem oraz Valve. Nie bez przyczyny zapowiedź pojawiła się w dniu premiery Half-Life: Alyx, czyli najbardziej oczekiwanej gry VR, która wedle opinii większości recenzentów stanowi wyznacznik możliwości technologii wirtualnej rzeczywistości. Jak na razie jednak HP nie zdradza szczegółów na temat następcy gogli Reverb, ale zapewnia, że nowe będą „bardziej immersyjne oraz wygodniejsze” od poprzednika. Co więcej, producent zapowiada, że jego nowy produkt będzie „bezkompromisowym headsetem VR”.

HP opublikowało zwiastun swojego nowego headsetu wirtualnej rzeczywistości, który opracowywany jest we współpracy z Microsoftem oraz Valve.

Warto przypomnieć, że Reverb stanowił część programu Windows Mixed Reality od Microsoftu i wyróżniał się przede wszystkim wysoką rozdzielczością (2160 x 2160 pikseli na oko). HP zapowiadające „nowy standard w VR” sugeruje, że nie zamierza rywalizować z najtańszymi urządzeniami VR na rynku, takimi jak Oculus Rift S, choć z drugiej strony jeśli dobije do poziomu Valve Index (999 USD), to raczej nie ma co wróżyć większego sukcesu. Jak na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery nowych gogli HP, ale raczej nie ma co liczyć, że te pozwolą zawalczyć z obecnymi brakami na rynku. Co więcej, epidemia koronawirusa może sprawić, że producent nie będzie spieszył się z premierą, a co więcej produkcja headsetu może zostać opóźniona, podobnie jak ma to miejsce z goglami Valve i Oculusa.  

Platforma SteamVR od Valve już wspiera headsety Windows Mixed Reality wraz z innymi goglami od Oculusa czy HTC. Nowy sprzęt HP wygląda zaś podobnie do Reverb, a dwa czarne okręgi w przedniej części sugerują kamerki do śledzenia ruchów użytkownika, które wykorzystywane są w Windows Mixed Reality, zamiast zewnętrznych nadajników w stylu SteamVR. Nie wiemy jeszcze, na czym polegać ma tu współpraca z Microsoftem oraz Valve, ale być może chodzi o wsparcie dla obu platform. Mamy tylko nadzieję, że nowe gogole HP połączą wygodny system śledzenia użytkownika z Windows Mixed Reality z kontrolerami w stylu Valve Index, które są najwygodniejszymi dostępnymi dla VR. Na razie jednak następca Reverb stanowi sporą tajemnicę i musimy wyczekiwać prezentacji sprzętu przez producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP zapowiada nową generację gogli VR

 0