HP zapowiada zmiany. Pracę może stracić 9 tysięcy osób

HP zapowiada zmiany. Pracę może stracić 9 tysięcy osób

HP czyli jednego z popularniejszych producentów technologicznych na świecie już wkrótce czekają poważne zmiany. Przyszły CEO przedsiębiorstwa, Enrique Lores przedstawił nowy raport, który ujawnia plany modernizacji działalności firmy. Okazuje się, że jednym z kluczowych elementów będzie redukcja etatów co oznacza, iż pracę w ciągu najbliższych trzech lat straci od 7000 do 9000 zatrudnionych ludzi stanowiących 16% z całej dostępnej kadry. Autorzy raportu uważają, że dzięki temu posunięciu do końca 2022 roku budżetowego uda się zaoszczędzić 1 mld dolarów, z kolei 100 milionów dolarów zostanie dodanych jeszcze do czwartego kwartału bieżącego roku fiskalnego. Co ciekawe HP wlicza do opracowanego planu również tych pracowników, którzy w tym okresie sami zdecydują się na wcześniejsze emerytury.

Według nowego planu w ciągu trzech najbliższych lat z pracą w HP pożegna się od 7000 do 9000 osób.

HP zapowiada zmiany. Pracę może stracić 9 tysięcy osób

Oprócz tego Enrique Lores, który dowodzenie korporacją obejmie 1 listopada zapowiedział inne pomysły mające pomóc w wygenerowaniu większych przychodów. Mianowicie stwierdził, że zwiększy wartości drukarek kompatybilnych z nieoryginalnymi tuszami przy okazji zmniejszając obecność wersji, które są zgodne z tuszami HP. Ma to na celu nie ograniczać konsumentom dostępu do popularnych w sklepach, choć nie zawsze dobrej jakości zamienników. Niestety nie jest to pierwsza większa redukcja w historii HP zaś ostatnie miały miejsce w 2012, 2013, 2014 czy 2015 roku, kiedy z pracą pożegnało się kilkanaście osób. Co ważne cztery lata temu HP podzielono na dwa podmioty — Hewlett Packard Enterprise oraz HP Inc.

Warto podkreślić, że ubiegły rok HP zakończyło z lepszymi wynikami finansowymi niż prognozowali to analitycy. W czwartym kwartale 2018 roku przedsiębiorstwo zwiększyło przychody o 10 procent do 15,4 miliardów dolarów natomiast zysk netto wyniósł 1,5 mld dolarów i był wyższy o 120 procent. HP nadal prężnie działa na rynku drukarek stąd też odpowiedzialny za nią dział mógł pochwalić się lepszym wynikiem niż ten kontrolujący komputery. Ogółem w całym 2018 roku firma wygenerowała o 12 procent lepsze przychody niż w 2017 roku. Cóż w tym roku pozostaje życzyć równie dużych sukcesów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP zapowiada zmiany. Pracę może stracić 9 tysięcy osób

 0