HP zmienia markę komputerów oraz wprowadza nowe logo komputerów wyposażonych w AI

HP zmienia markę komputerów oraz wprowadza nowe logo komputerów wyposażonych w AI

HP zapowiedziało w poniedziałek zmianę marki swoich komputerów osobistych i komercyjnych, w dążeniu do ulepszenia swojej oferty produktowej.

W ramach tego rebrandingu oferta komputerów konsumenckich HP zostanie teraz opatrzona pojedynczym przedrostkiem "Omni", po którym nastąpi oznaczenie reprezentujące kategorię produktu. Wszystkie laptopy zostaną nazwane "OmniBook", a komputery stacjonarne typu "AIO" będą nosić nazwę "OmniStudio". Z kolei tradycyjne komputery stacjonarne będą oznaczane jako "OmniDesk". HP ogłosił także ewolucję swoich komercyjnych marek komputerów osobistych na HP EliteBook i HP ProBook.

Wszystkie laptopy HP dla klientów indywidualnych będą teraz nosić nazwę „OmniBook”.

Laptopy konsumenckie HP będą miały przedrostek "OmniBook", jednak laptopy do gier pozostaną na rynku pod istniejącą marką Omen, jak potwierdził HP w komunikacie prasowym. Poza portfolio produktów konsumenckich, HP potwierdziło, że usprawnia konwencje nazewnictwa swoich komercyjnych marek komputerów PC, HP EliteBook i HP ProBook, dążąc do "bardziej spójnego i konsekwentnego portfolio".

HP ogłosiło, że każde urządzenie w ich nowej ofercie będzie teraz zawierać numer w brandingu, który pomoże określić hierarchię produktów. Produkty z niższej półki w portfolio zaczną się od cyfry "2" i będą rosły aż do "10", symbolizowanego przez "X". HP podkreśliło, że komputery konsumenckie będą miały w nazwie numery nieparzyste (3, 5, 7), podczas gdy komputery komercyjne będą miały numery parzyste (2, 4, 6, 8). „System numeracji pomoże klientom szybko zrozumieć hierarchię oferty, przy czym wyższe liczby wskazują na zwiększoną wydajność i zaawansowane funkcje” – wyjaśnił HP.

Natomiast zaawansowane produkty premium HP zostaną oznaczone pseudonimem „Ultra” zamiast liczby. Ponadto firma zastosuje modyfikatory opisowe, aby wyróżnić różne elementy obudowy, takie jak „Fold” dla modeli z dwoma ekranami i „Flip” dla komputerów konwertowalnych.

Firma wprowadziła także nowe logo dla swoich komputerów PC ze sztuczną inteligencją. Logo HP AI Helix będzie obecne na komputerach PC wyposażonych w sztuczną inteligencję, które będą wyposażone w takie funkcje, jak HP AI Companion i Poly Camera Pro. Firma podała również, że komputery wyposażone w sztuczną inteligencję będą wyposażone w ochronę przed zagrożeniami generowanymi przez sztuczną inteligencję.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP zmienia markę komputerów oraz wprowadza nowe logo komputerów wyposażonych w AI

 0