HTC Exodus 1 otrzyma specyfikację godną flagowca i wsparcie dla blockchain

HTC Exodus 1 otrzyma specyfikację godną flagowca i wsparcie dla blockchain

HTC może przestało należeć do najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie, jednak nie można im odmówić innowacyjności. Producent ten wprowadził wiele funkcji jako pierwszy i teraz wydając Exodus 1 celuje w kolejną nowość, stając frontem do rewolucji, którą wprowadziły łańcuchy bloków. Biorąc pod uwagę obecną kondycję finansową firmy i fakt, że Google podkupiło większość inżynierów HTC, nazywanie swojego najnowszego flagowca Exodus jest dość zabawne i przewrotne. Jak technologia blockchain ma wpisać się w świat smartfonów? Przede wszystkim ma zapewniać zdecentralizowane aplikacje i bezpieczeństwo. Niestety Exodus nie jest pierwszym zapowiedzianym tego typu produktem, bo widzieliśmy już  Sugar S11 Blockchain Creation Edition oraz Sirin Finney od Sirin Labs. Exodus jednakże posiada zaplecze HTC, firmy która zjadła zęby przy produkcji smartfonów. Exodus póki co jest we wczesnej fazie dostępu, jest to takie "early access" znany ze świata gier. Oznacza to, że płacąc w kryptowalucie Bitcoin albo Ethereum, dostajecie sprzęt, którego użyteczność będzie rosła w czasie, jak tylko HTC udostępni API kryptografom i deweloperom.

HTC wprowadza nowego flagowca ze wsparciem dla technologii blockchain. Póki co nowość jest w fazie "early access", ale można już ją kupić płacąc BTC.

Wasze klucze kryptowalut i tokeny, jak również wszelkie prywatne dane będą przechowywane w zabezpieczonej sekcji, niewidocznej dla uruchomionego na urządzeniu systemu Android. Deweloperzy z czasem otrzymają dostęp do Zion API, by wykorzystywać podzespoły Exodusa do podpisywania transakcji, podczas gdy SDK portfela zostanie udostępnione zaufanym partnerom, którzy mogą być zainteresowani opracowaniem nowego ekosystemu Exodusa. Podsumowując nie jest to smartfon jedynie do operowania kryptowalutami. To urządzenie jest dedykowane każdemu, kto wierzy w zdecentralizowany łańcuch bloków i chce jego wykorzystania w sferze sprzętowej. HTC nie ujawniło pełnej specyfikacji Exodusa, jednak można z całą pewnością stwierdzić, że producent wykorzysta wszystkie elementy świadczące o przynależności do rodziny tegorocznych flagowców. Ujrzymy tutaj 6 calowy wyświetlacz QHD+ sparowany z flagowym Snapdragonem 845, 6 GB pamięcią RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane. Do tego wszystkiego należy doliczyć podwójny, umieszczony z tyłu aparat 12 MP + 16 MP z (według producenta) wysokiej jakości przybliżeniem oraz podwójną kamerę 8 MP z przodu.

Wszystko to będzie pracować pod kontrolą Androida Oreo, a za zasilanie będzie odpowiadać bateria o pojemności 3500 mAh. Co powiecie na przezroczystą obudowę, która w tym przypadku (tak wskazujemy palcem Xiaomi) nie pokazuje jedynie atrapy płyty głównej, a faktyczne podzespoły? Wszytko to sprawia, że urządzenie prezentuje się (co prawda póki co na papierze) nader ciekawie. Ile zapłacicie Bitcoinów by je kupić? Pomimo że urządzenie jest we wczesnym dostępie, wcale nie idzie śladem gier, które są często tańsze nim osiągną ostateczną fazę produkcji. Za HTC Exodus 1 przyjdzie nam zapłacić 0,15 BTC, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 3600 zł. Exodus 1 może być zamawiany już teraz poprzez stronę htcexodus.com, a wysyłka obejmuje również nasz kraj. Wysyłka rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC Exodus 1 otrzyma specyfikację godną flagowca i wsparcie dla blockchain

 0