HTC Exodus to smartfon oparty o technologię blockchain

HTC Exodus to smartfon oparty o technologię blockchain

HTC ma dość niecodzienne podejście do swoich smartfonów. Firma, która co chwila zalicza potknięcia, tym razem znów planuje stworzyć dość nietypowe urządzenie, które nie będzie hitem sprzedaży.

Zastanawiacie się co nowego można wymyślić w świecie smartfonów i czym wyróżniać się będą urządzenia przyszłości? Poza oczywistym wyścigiem za składanymi ekranami oraz wprowadzaniem AI pod strzechy, coraz więcej producentów zaczyna spoglądać w stronę łańcuchów bloków. W tym roku pojawiło się kilka pierwszych urządzeń, które zaadoptowały tę technologię. W styczniu zaprezentowano Sugar S11 Blockchain Creation Edition, a na początku tego miesiąca premierę miał Sirin Finney. Tym razem jednak to czołowa marka próbuje swoich sił w tym temacie - HTC planuje wprowadzić do sprzedaży smartfon oparty o technologię blockchain.

HTC Exodus to będzie produkt niszowy i póki co nikt z czołowych graczy nie zdecydował się na stworzenie podobnego urządzenia

Tajwańska firma ogłosiła, że pracuje nad urządzeniem o nazwie Exodus, który będzie ich pierwszym smartfonem opartym o blockchain. Póki co nie ma żadnych oficjalnych zdjęć, a prócz opisu udostępniono jedynie rysunki techniczne. Exodus ma pełnić funkcję uniwersalnego portfela i będzie posiadał wbudowane sprzętowe zabezpieczenia do ochrony kryptowalut i zdecentralizowanych aplikacji. HTC planuje również stworzyć natywną sieć blockchain, w której węzłami będą urządzenia Exodus. Umożliwi o handel bezpośrednio pomiędzy właścicielami smartfonów. Firma planuje wprowadzić Exodus do sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku , a jedną z form akceptowanej płatności będą kryptowaluty. Smartfon będzie oferować unikalne funkcje pozwalające na zachowanie dużo większego bezpieczeństwa, a integracje portfela z urządzeniem pozwoli na handel z innymi, bez ponoszenia prowizji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC Exodus to smartfon oparty o technologię blockchain

 0