HTC na dnie? Firma zalicza najgorszy początek roku w historii

HTC na dnie? Firma zalicza najgorszy początek roku w historii

Niestety tak źle w dotychczasowej działalności niegdyś popularnego tajwańskiego producenta jeszcze nie było. Dodatkowo prognozy branżowych analityków na najbliższe miesiące nie są optymistyczne.

Pomimo iż HTC od lat nie wiedzie się najlepiej, to ubiegły rok był jednym z najgorszych w całej ich dotychczasowej działalności. Zgodnie z najnowszym raportem finansowym niedawno rozpoczęty 2018 r. wcale nie jest lepszy, ponieważ przychody producenta wyniosły łącznie 365 milionów dolarów, co stanowi spadek o 43,4% względem minionego roku. Dodatkowo zysk firmy za ostatni miesiąc oscylował w granicach 70,71 mln dolarów (jest to spadek względem analogicznego miesiąca 2017 roku). Warto nadmienić, że HTC nie wypuściło jeszcze żadnego nowego smartfona stąd taki, a nie inny rezultat. Dotychczas do sklepów wrzuciła tylko średniej klasy Desire 12, ale nie wydaje się, by wpłynęło to pozytywnie na wyniki sprzedaży.

HTC zaliczyło najgorsze wyniki sprzedaży w całej swej dotychczasowej karierze zaś jedyną nadzieją dla firmy, która może poprawić obecną sytuację jest ogłoszenie nowego flagowego modelu smartfona

Co ciekawe tajwańska korporacja potwierdziła, że 23 maja ogłosi swój flagowy model telefonu HTC U12+, który do oficjalnej dystrybucji powinien trafić w czerwcu, polepszając nieco ogólne statystyki. Oprócz tego HTC wystartowało w ubiegłym miesiącu z nowym zestawem gogli wirtualnej rzeczywistości, Vive Pro VR. Niestety większość analityków nie przewiduje w związku z tym poprawy najbliższych statystyk. Pojawiły się również głosy twierdzące, iż w związku z najgorszą sytuacją w historii rozważa się opcję skrócenia portfolio o kilka produktów. Nie wiemy na ten moment, o które urządzenia dokładnie chodzi jednak wątpliwe, by HTC zrezygnowało z tworzenia smartfonów. Miejmy nadzieję, że ostatecznie uda im się wyjść na prostą. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC na dnie? Firma zalicza najgorszy początek roku w historii

 0