HTC ogłosiło zwolnienie kolejnej grupy pracowników

HTC ogłosiło zwolnienie kolejnej grupy pracowników

Niegdyś popularna firma postanowiła zwolnić następną grupę pracowników z tajwańskiego oddziału produkcyjnego, co może świadczyć o kiepskiej formie korporacji.

Kondycja smartfonów to istny temat rzeka, a ostatnie raporty przedkładane przez rozmaite firmy analityczne oraz samych producentów raczej nie napawają optymizmem. Za gorszą niż jeszcze w ubiegłym roku sytuacją może stać fakt stagnacji wspomnianych urządzeń czego idealnym przykładem jest Samsung Galaxy S9 różniący się od swego poprzednika małymi detalami (na pewno zbyt małymi, żeby warto było na niego wykładać wyższą sumę pieniędzy). Ofiarą obecnej sytuacji stało się także HTC, które niegdyś stanowiło rynkowy monolit również w naszym kraju zaś teraz odsunęło się nieco w cień. O nie najlepszej sytuacji finansowej korporacji niechaj świadczy fakt, iż ogłosiła ona zwolnienie następnych pracowników.

Władze HTC podjęli decyzję o zwolnieniu 1500 pracowników co ma pomóc w przywróceniu płynności finansowej

HTC ogłosiło zwolnienie kolejnej grupy pracowników

Wypowiedzenia otrzyma dokładnie 1500 osób zasilających szeregi tajwańskiego oddziału produkcyjnego. Wspomniana decyzja w założeniu ma przywróci HTC płynność finansową. W opublikowanym oświadczeniu stwierdzono, iż reorganizacja pomoże lepiej wykorzystać posiadane oszczędności, a także złagodzi braki pieniężne. Oczywiście zobowiązano się do udzielenia odpowiedniego wsparcia wyrzuconym osobom. Przetasowania panujące w HTC nie są zupełnie niespotykanym zjawiskiem, gdyż krótko po rezygnacji szefa działu mobilnego zdecydowano się na połączenie z działem odpowiadającym za technologię wirtualnej rzeczywistości. Niestety nie pomogło to w sprzedaży ostatnich telefonów pokroju U12+, który ze względu na kiepski stosunek ceny do jakości był krytykowany przez wielu ekspertów. Dodatkowo spadające zyski byłego lidera smartfonów utrudniają mu wyjście na prostą. Oby sytuacja uległa poprawie w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC ogłosiło zwolnienie kolejnej grupy pracowników

 0