HTC próbuje znów walczyć i przedstawia cztery nowe modele Wildfire

HTC próbuje znów walczyć i przedstawia cztery nowe modele Wildfire

Smartfonowy biznes HTC drastycznie zmalał w ciągu ostatnich kilku lat, wszystko jednak wskazuje na to, że firma szykuje się do odrodzenia. Zaledwie miesiąc po tym, jak firma wprowadziła U19 i Desire 19 , wyciekły materiały prasowe ujawniające, że kolejne cztery smartfony są w drodze. Pierwszy i jednocześnie najbardziej podstawowy z całej stawki to HTC Wildfire E. Model ten wyposażono w stosunkowo już niewielki wyświetlacz 5,45 cala o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+ (1440 x 720p). Tylni panel jak przystało na model budżetowy, wykonano z plastiku i umieszczono na nim duże logo HTC, skaner linii papilarnych oraz horyzontalnie ułożony moduł aparatu. Według przecieków ma być to sensor 13 MP z dodatkowym 2 MP sensorem głębi. Z przodu producent ma umieścić aparat 5 MP do selfie. HTC Wildfire E wygląda jak sporo tańsza, kompaktowa wersja HTC Desire 12+, w którym Snapdragona 450 zamieniono na procesor UniSoC z najniższej półki i pozostawiono jedynie 2 GB RAM. Wildfire E będzie dostarczany z Androidem 9 oraz nakładką HTC. Model ten będzie posiadał baterię 3000 mAh, wsparcie dla 4G LTE oraz gniazdo słuchawkowe.

HTC stara się powrócić do gry i przedstawia szeroką ofertę smartfonów. Widzieliśmy już średnią i wyższą półkę (U19 i Desire 19), teraz czas na budżetowe modele.

Wildfire E+ ma posiadać już nieco większy ekran o przekątnej 6 cali, choć wciąż oferując rozdzielczość tylko HD+ (1440 x 720p). W tym modelu zastosowano już nieco lepiej znany procesor MediaTek Helio A22, który jest porównywalny z Qualcomm Snapdragon 430, widziany m.in. w ubiegłorocznym tanim modelu Xiaomi Redmi 6A. HTC Wildfire E1 natomiast wygląda zupełnie inaczej niż budżetowe konstrukcje tej firmy. Zamiast standardowego 16:9 czy 18:9 mamy tu 6 calowy ekran o proporcjach 19.5:9, z szeroką ramką u dołu, małym notchem i rozdzielczością HD+ (1560 x 720p). Znów widzimy tutaj procesor MediaTek Helio A22, zwiększono jednak pamięć RAM do 3 GB. Aparat ma 16 MP, podczas gdy przednia kamera połowę tej wartości. Wildfire E1 będzie dostarczany z Androidem 9 Pie i baterią 3000 mAh.

Zestawienie zamyka najwyższy model z budżetowych nowości, nazwany po prostu HTC Wildfire, choć różne źródła sugerują, że może trafić do sprzedaży z dopiskiem E2 lub E3. Idąc w ślady Wildfire E1, model ten wyposażono w ekran HD+ z notchem, zwiększono jednak przekątną do 6,2 cala, a notch z łezki przybrał kształt V. W środku znajdziemy szybszy MediaTek Helio P23, porównywalny z Qualcomm Snapdragon 450 oraz 3 GB RAM. Zwiększono również baterię do 3500 mAh. Z przodu znajdziemy 16 MP aparat selfie, a z tyłu podwójny sensor 16 + 5 MP.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC próbuje znów walczyć i przedstawia cztery nowe modele Wildfire

 0