HTC U12+ bez tajemnic - rendery prasowe i szczegółowa specyfikacja

HTC U12+ bez tajemnic - rendery prasowe i szczegółowa specyfikacja

Do sieci wyciekły oficjalne rendery prasowe nowego flagowego smartfona HTC wraz ze szczegółową specyfikacją urządzenia. Tym samym tajwańskiemu producentowi nie pozostało nic innego, jak tylko potwierdzić te informacje oraz ujawnić cenę HTC U12+, co powinno nastąpić już 23 maja.

Patrząc na grafiki można dostrzec, że HTC zdecydowało się na minimalne zmiany w designie smartfona i nadchodzący model mocno przypomina zeszłoroczny U11+. Oznacza to powrót 6-calowego panelu LCD o proporcjach 18:9, ale tym razem dolną i górną ramkę udało się jeszcze bardziej odchudzić, a obudowa ponownie wykonana będzie ze szkła. Niemniej jednak można wychwycić tu kilka istotnych różnić, jak np. nowy podwójny 8 MP aparat przedni do selfie, który pozwoli na robienie szerokokątnych zdjęć i efekt bokeh, czyli tryb portretowy. Podwójny aparat znajdziemy także na tylnym panelu, gdzie główny 12 MP sensor oferować ma szeroki obiektyw (f/1.75), a drugi 16 MP teleobiektyw (f/2.6) umożliwiający bezstratny zoom (2x) i efekt bokeh. Znajdziemy tu również podwójną dwutonową lampę LED, a także wsparcie ze strony optycznej stabilizacji obrazu oraz technologii detekcji fazy i laserowego autofokusa (UltraSpeed Autofocus 2). Warto też zwrócić uwagę na okrągły czytnik linii papilarnych umieszczony pod tylnym aparatem.

Patrząc na grafiki można dostrzec, że HTC zdecydowało się na minimalne zmiany w designie smartfona i nadchodzący model mocno przypomina zeszłoroczny model U11+

HTC U12+ oferować będzie wyświetlacz Super LCD6 o rozdzielczości 2880 1440 pikseli, a sprzęt napędzany ma być procesorem Snapdragon 845 wspomaganym przez 6 GB pamięci RAM. Na dane otrzymamy z kolei 64 GB lub 128 GB do wyboru, ale w obu przypadkach będziemy mogli rozszerzyć pamięć wewnętrzną za pomocą karty microSD (do 2 TB). Jeśli chodzi o czas pracy urządzenia, to za tę kwestię odpowiadać będzie bateria o pojemności 3500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo z autorską nakładką HTC Sense, a potwierdzono już nawet aktualizację do Androida P. Nie zabraknie tu również usprawnionej technologii Edge Sense (obsługa gestów na krawędziach telefonu poprzez jego ściskanie), jak również wodo- i pyłoodporności (IP68) i asystentów Amazon Alexa i Google Assistant. Sprzedaż HTC U12+ ruszyć ma 1 czerwca.

Komentarze do: HTC U12+ bez tajemnic - rendery prasowe i szczegółowa specyfikacja